NIE TYLKO PIACH

MAN

CANYON POINT 4.3.2013

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Sąsiedztwo malowniczego kanionu, pustynny krajobraz z jego niebywałą atmosferą. Być może właśnie tak wyglądają wymarzone wakacje. Zwłaszcza dla tych, którzy zdecydują się wybrać do luksusowego hotelu Amangiri Resort.

Cały kompleks powstał we wschodniej części amerykańskiego stanu Utah. Od dawna ten teren uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych w całych Stanach Zjednoczonych.

I to właśnie tam, w otoczeniu przepięknej i bujnej przyrody, inwestorzy postanowili stworzyć miejsce, w którym spokojnie można odpocząć od zgiełku dnia codziennego. Chyba także dlatego, że ta część USA jest stosunkowo słabo zaludniona.

Pozornie kompleks Amangiri Resort mógłby uchodzić za jakiś kombinat: aby w pełni wykorzystać jego możliwości podczas wypoczynku, trzeba byłoby przemieścić się po areale liczącym 243 hektary. Bo właśnie tyle liczy cała hotelowa posiadłość.

W sumie architekci stworzyli tutaj 34 apartamenty, do dyspozycji gości pozostają także baseny, SPA z gabinetami do masażu i jacuzzi, biblioteka, galeria oraz restauracja.

Każdy pokój czy apartament został stworzony z naturalnych materiałów, tak aby tworzyły symbiozę z otaczającym i nienaruszonym krajobrazem.

Projekt Amangiri Resort stworzyło studio I-10 wraz z Wendell Burnette Architects.

Więcej: www.amanresorts.com, www.wendellburnettearchitects.com

Amangiri Resort - luksusowy hotel w Stanach Zjednoczonych. fot. Materiały prasowe

Hotelowy kompleks powstał we wschodniej części amerykańskiego stanu Utah. fot. Materiały prasowe

Projekt Amangiri Resort stworzyło studio I-10 wraz z Wendell Burnette Architects. fot. Materiały prasowe

W hotelu znajdują się m.in. 34 apartamenty. fot. Materiały prasowe