Musujące krzesło Marcela Wandersa

| MAC

10 maja 2011 | Rzeczy

Holenderski projektant dla firmy Magis zaprojektował krzesło, które waży niecały kilogram i w całości jest wykonane z tworzywa sztucznego typu PET. Co więcej, krzesło możemy sami złożyć. – Jest to tak łatwe, jak wypicie szklanki wody – mówi twórca Sparkling Chair.

Holenderski projektant dla firmy Magis zaprojektował krzesło, które waży niecały kilogram i w całości jest wykonane z tworzywa sztucznego typu PET. Co więcej, krzesło możemy sami złożyć. – Jest to tak łatwe, jak wypicie szklanki wody – mówi twórca Sparkling Chair.

Krzesło zaprezentowano ostatnio na Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, i było jedną z bardziej komentowanych premier. W swoim „Musującym krześle”, zaprojektowanym dla Magis, Wanders wykorzystał znaną już technologię Blow Moulding, dzięki czemu krzesło nie tylko otrzymuje specjalny, połyskujący i migotliwo-błyszczący charakter. Technika nadmuchiwania sprawia, że mocno został ograniczony jego ciężar – krzesło waży niecały kilogram, a mimo to nie traci nic z bezpieczeństwa – wydmuchana warstwa tworzywa jest bowiem uzupełniana sprężonym powietrzem.

– Daję ci na imię Sparkling, ale nie odwołuję się ani do połyskujących wodnych fal ani refleksów słonecznego światła, które igrają na skórze. Nazwałem cię Sparkling, ponieważ w tobie jest mała gwiazda, i światła, i promień w ciemnościach oraz cel, który nas prowadzi – tak o swoim projekcie mówi poetycko Wanders.

Nowe krzesło Wandersa składa się z elementów, które sami możemy ze sobą łączyć: siedziska oraz nóg. Włoska firma przyznaje, że choć krzesło jest swojego rodzaju żartem, to jednak można je traktować zupełnie poważnie, wykorzystując je zarówno w przestrzeniach domowych jak i ogrodowych.

Sparkling Chair kosztuje od 125 do 135 euro. Znajduje się już w ofercie łódzkiego sklepu Atak Design.

Więcej: www.magisdesign.com i www.marcelwanders.com

Powiązane artykuły:

Funkcjonalne miejsce pracy. Eko i stylowo

Bureaurama

Wenecja | 7 sierpnia 2020

Kolekcja Bureaurama powstała z myślą o dynamicznym miejscu pracy

Z powodu epidemii koronawirusa targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Wirus nieufności

Mediolan | 26 lutego 2020

Targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile. – Potrafimy działać jeszcze lepiej – cieszy się prezes targów Claudio Luti

Potrafimy działać

Mediolan | 18 kwietnia 2019

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile [zdjęcia]

iSaloni 2019. Rok Leonarda da Vinci. Przewodnik po mediolańskim tygodniu designu

Rok Leonarda

Mediolan | 24 marca 2019

Mediolan oficjalnie Miastem Designu.

Szklany spektakl pełen bestii, antybohaterów i złośliwych stworzeń [zdjęcia]

Gabinet strachu

Mediolan | 17 maja 2018

Szklany spektakl pełen bestii i antybohaterów [zdjęcia]

Rekordowy Mediolan [zdjęcia]

Znów rekord

mediolan | 13 maja 2018

57. iSaloni sukcesem pod względem frekwencji i jakości relacji handlowych.