MINIMALIZM DO WYNAJĘCIA – WAKACYJNE APARTAMENTY NA WARSZAWSKIEJ PRADZE

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MAJA WIRKUS

WARSZAWA 31.7.2020

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Pandemia zmusiła nas do modyfikacji planów urlopowych. Zyskały na tym krajowe atrakcje, wybierane nie tylko na wakacyjny cel podróży, lecz również jako możliwość zmiany otoczenia w dobie zdalnej pracy. Thisispaper studio stworzyło dwie propozycje mieszkaniowe, które warto rozważyć podczas poszukiwań pięknych wnętrz do relaksu.

Dwa mieszkania - o nazwach K916 i K907 - mieszczą się w pochodzącym z 1903 roku magazynie drukarskim na warszawskiej Pradze. Projekty są odpowiedzią na otaczający nas chaos co szczególnie rezonuje w aktualnych okolicznościach. Minimalistyczny wystrój oraz prosty, pudełkowy charakter sprzyjają wyciszeniu. Zestawione z betonową strukturą elementy drewniane ze sklejki i kantówki sosnowej dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Pomalowano je na biało a następnie zaolejowano naturalnymi olejami co rozjaśniło dominującą szarość wnętrz. Ozdobę stanowią jedynie delikatne akcenty mosiądzu, chromu i porcelany. Największą zaletą obu mieszkań jest ich wysokość - 4,25 m oraz 4,75 m - która sprzyja stworzeniu dodatkowej przestrzeni użytkowej na antresoli. Na niewielkim metrażu udało się zmieścić salon, kuchnię, sypialnię i łazienkę.

Choć mieszkania są na pozór identyczne - różnią je istotne detale. W mieszkaniu K907 zamiast podłużnych listew do stworzenia pudełkowej struktury łączącej sypialnię na antresoli z pomieszczeniami na dole wykorzystano gładkie panele ze sklejki sosnowej. Nie ma tu zbyt wielu mebli, za to te, które są dobrano z najwyższą starannością. W mieszkaniach znajdziemy więc awangardowy fotel norweskiego projektanta Terje Ekstrom, geometryczne krzesła do jadalni Hayo Gebauer, sofę projektu Mai Ganszyniec jak również masywny stolik kawowy Philippe’a Malouina.

Więcej na: www.studio.thisispaper.com www.aplace.pl

Apartament K916

Apartament K916

Apartament K916

Apartament K907

Apartament K907

Apartament K907