MILANO PREVIEW: ZIĘTA I TECHNOLOGIA 3+

MAC

MEDIOLAN 26.3.2013

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Firma Zieta Prozessdesign w czasie 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) zaprezentuje obiekty w kolejnej autorskiej technologii opracowanej przez Oskara Ziętę.

Do tej pory znane były obiekty wykonane w technologii FiDU, czyli stabilizacji blachy za pomocą wysokiego, wewnętrznego ciśnienia, które rozsławiła markę na całym świecie. W tym roku będą prezentowane nowe produkty, wykonane w technologii 3+.

- Technologia ta umożliwia tworzenie stabilnych płyt z dwóch blach o dopasowanej formie. W technologii tej powstał modułowy system mebli i elementów w ich dowolnej kombinacji i konfiguracji. Poszczególne moduły 3+ mogą znaleźć zastosowanie w biurach, warsztatach, mieszkaniach, ale też jako ekspozycje sklepowe - deklarują w Zieta Prozessdesign.

Firma swoje produkty eksportuje na światowe rynki, zarówno w Europie, jak i Azji czy Stanach Zjednoczonych. Produkty wykonane w technologii FiDU mogą być dostarczane na miejsce w płaskiej formie, zajmując w transporcie mniej miejsca, podobnie jak nowe produkty wykonane w innowacyjnej technologii 3+, których modułowa budowa pozwala transportować je w formie rozłożonej. - Oszczędność miejsca w transporcie oznacza mniejszą emisję szkodliwego dwutlenku węgla. Obie innowacyjne technologie stabilizacji stali mają na celu zmniejszenie zużycia surowca. Technologia FiDU umożliwia to przez tworzenie z formy dwuwymiarowej obiektów trójwymiarowych. Natomiast technologia 3+ pozwala na oszczędność materiału dzięki stosowaniu do ich produkcji dopasowanych form, co umożliwia proces produkcji zaprojektowany w firmie - informuje Zieta Prozessdesign.

Nowe obiekty stworzone przez Zieta Prozessdesign będzie można zobaczyć na wystawie "Polska innowacja w Mediolanie", którą zaplanowano w MOST (Muzeum Nauki i Techniki).

Więcej: www.zieta.pl i www.mostsalone.com

Milano Preview - to cykl "Design Alive", w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Zieta Prozessdesign w Mediolanie zaprezentuje nowe produkty, wykonane w technologii 3+. fot. Materiały prasowe

Nowe obiekty stworzone przez Zieta Prozessdesign będzie można zobaczyć na wystawie "Polska innowacja w Mediolanie". fot. Materiały prasowe

W technologii 3+ powstał modułowy system mebli i elementów w ich dowolnej kombinacji i konfiguracji. fot. Materiały prasowe