MILANO PREVIEW: CARRY ON, CZYLI TACZKA DO ZAMYŚLENIA

MAC

MEDIOLAN 19.3.2013

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Włoska marka Officinanove w trakcie 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) zaprezentuje... taczkę. Nie jest to jednak zwyczajna taczka służąca do przewożenia rożnych materiałów i substancji. Służy raczej do zastanowienia.

Ten zarazem przydatny jak i nieco prowokacyjny projekt jest dziełem Francesco Faccina. Carry On, bo tak nazywa się ten obiekt, oczywiście może znajdować zastosowanie w codziennych czynnościach. Wyposażona w podstawki pozwala jednak na chwilowe zatrzymanie się, aby - jak określa producent - pomyśleć o naszych czasach, naszym stylu życia i globalnym systemie gospodarczym. Carry On nawiązuje zarazem do pierwotnych urządzeń, gdy człowiek, siła woli oraz fizyczny wysiłek odgrywały decydującą rolę. W łatwy sposób można ją złożyć.

Taczka powstała z drewna oraz metalu. Ma bardzo proste linie, są dostępne różne wersje kolorystyczne.

Więcej: www.officinanove.it

Milano Preview - to cykl "Design Alive", w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Taczka Carry On zaprojektowana przez Francesco Faccinę. fot. Materiały prasowe

Taczka powstała z drewna oraz metalu. Ma bardzo proste linie, są dostępne różne wersje kolorystyczne. fot. Materiały prasowe