MILANO PREVIEW: CAPTAIN ORGANIC W RENAULT

MAW

MEDIOLAN 28.3.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY WYDARZENIA

Renault wraz z Rossem Lovegovem, zwanym Captain Organic, gdyż w swoich projektach niezwykle troszczy się o ekologię, podczas 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) zaprezentują nową koncepcję pojazdu, który dla wielu może być dużą niespodzianką.

Ross Lovegrove, należący do grona najbardziej wziętych dizajnerów wraz z francuskim koncernem współtworzy elementy nowego pojazdu, który nie ma jeszcze nazwy. Producent samochodów, podejmując współpracę z brytyjskim projektantem, postanowił "eksplorować nowe trendy we wzornictwie". Analizie zostały poddane procesy zachodzące w naturze, stąd też na pierwszych zdjęciach, jakie koncern opublikował, widać szereg odniesień do naturalnych procesów i zjawisk. Nowe Renault ma np. obręcze budzące skojarzenia z żywym organizmem.

Lovegrove, specjalizujący się w oświetleniu, wiele uwagi poświęcił właśnie reflektorom w nowym pojeździe, których kształt i struktura przypominają wzory zaobserwowane w naturze. A Renault zapowiada, że praca ze znakomitym twórcą to kolejny krok w opracowaniu nowego języka projektowego.

Więcej: www.renault.com, www.rosslovegrove.com

Milano Preview - to cykl "Design Alive", w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).


Ross Lovegrove wraz z Renault tworzy nowy język projektowy. fot. Materiały prasowe

W projektach jest wiele odniesień do świata natury. fot. Materiały prasowe