Mela Koteluk będzie jedną z gwiazd tegorocznej trasy Męskiego Grania. fot. Materiały prasowe

MIEJSKO-MĘSKIE GRANIE [WIDEO]

ŁUKASZ POTOCKI

ŻYWIEC 10.6.2015

STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Ogólnopolska trasa Męskiego Grania, którego sponsorem jest Żywiec, na stałe wpisała się w kalendarz najlepszych letnich wydarzeń koncertowych w Polsce. W tym roku po raz kolejny w sześciu polskich miastach odkryje przed publicznością nowe muzyczne oblicza wyłącznie polskich artystów i prowokować będzie do poszukiwania nowych brzmień. Pierwszy koncert odbędzie się 27 czerwca w Krakowie, ostatni w Żywcu - 29 sierpnia.

W tym roku formuła Męskiego Grania po raz kolejny zyska nowy, bliższy odbiorcom wymiar. Tegoroczna idea wydarzenia "Moje Miasto" oddaje ducha miasta, docenia miejskość oraz lokalną społeczność. Trasa koncertowa poprzez wyjątkowe lokalizacje koncertów, miejskie atrakcje, a także repertuar artystów odwołujących się w swojej twórczości do miast staje się nieodłączną częścią współczesnej tkanki miejskiej, będąc jednocześnie zjawiskiem kultury w najlepszym wydaniu. W tym roku trasa koncertowa obejmie sześć miast: Kraków (27 czerwca), Wrocław (11 lipca), Chorzów (25 lipca), Poznań (1 sierpnia), Warszawę (15 sierpnia), a wielki finał odbędzie się w Żywcu (29 sierpnia).

- Męskie Granie od samego początku było nierozerwalnie związane z miastem, dlatego w tym roku chcieliśmy jeszcze bardziej podkreślić niesamowity duch miasta - mówi Izabela Głodek, dyrektor marki Żywiec i Cydr. - Jak co roku lokalizacje, w których odbędą się koncerty, fascynują same w sobie, a kiedy wypełni je muzyka i ludzie, staną się pulsującym energią centrum miasta.

Niezapomniany będzie też zestaw muzyczny. Andrzej Smolik, Fisz, Mela Koteluk, Ørganek, Michał Fox Król, Krzysztof Zalef Zalewski, Kuba Galiński to grono niezwykłych artystów, którzy tworzą Męskie Granie Orkiestra. Ten unikatowy na polskiej scenie muzycznej zespół będzie można usłyszeć podczas całej trasy. Na scenie zespołowi towarzyszyć będą także muzycy grający na instrumentach dętych: Jacek Namysłowski, Łukasz Korybalski oraz Tomasz Duda.

Więcej na: www.meskiegranie.pl

FiszFisz, obok Meli Koteluk, wokalista Męskie Granie Orkiestry. fot. Materiały prasowe

MGOMęskie Granie Orkiestra. fot. Materiały prasowe