MEIKE LANGER: ZRÓBMY SOBIE PAUZĘ

MAC

27.6.2011

RZECZY

Niemiecka twórczyni Meike Langer stworzyła projekt, dzięki któremu nie tylko odpoczniemy w komfortowych warunkach, ale także zaoszczędzimy nieco miejsca np. w salonie. W tym roku zaprezentowała mebel o nazwie Pause.

Mebel może pełnić różne funkcje, w zależności od naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy wygodnego siedziska, Pause może przyjmować formę krzesła, jeśli natomiast potrzebujemy tapczanu, wystarczy kilka ruchów rąk i otrzymujemy wygodną przestrzeń do snu albo niewielkiej drzemki. Staram się tworzyć funkcjonalne przedmioty, które przysłużą się użytkownikom na dłużej. Każdy szczegół obiektu musi być przemyślany i uzasadniony, ale w każdym projekcie unikam pozornych oszczędności. Wolę, żeby moje obiekty były przejrzyste i łatwe w obsłudze - przyznaje Meike Langer.

Całość tworzy konstrukcja składająca się z pięciu poduszek w dwóch różnych odcieniach niebieskiego koloru. Można je dowolnie składać i w zależności od potrzeb. Poduszki w Pause są montowane w ramie konstrukcji i mogą pełnić funkcję oparcia - bardzo łatwo je od można oddzielić, ponieważ łączą się na rzepy. Projektantka twierdzi, że jej projekt to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych domów, w których mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń.

Więcej: www.meikelanger.com

Ten mebel może pełnić różne funkcje, w zależności od naszych potrzeb. fot. ARC

Całość tworzy konstrukcja składająca się z pięciu poduszek w dwóch różnych odcieniach niebieskiego koloru. fot. ARC