MEDUSA W ŚWIECIE CERAMIKI

MAR

CASTELLARANO 24.6.2013

ARCHITEKTURA LUDZIE MIEJSCA

Na początku mają otwarto salon Maximum fabryki GranitiFiandre, specjalizującej się w płytkach ceramicznych. Projekt showroomu stworzyła polska pracownia Medusagroup.

Salon otwarto w Castellarano niedaleko Modeny we Włoszech. To w nim jest obecnie prezentowany topowy model płytek ceramicznych Maximum o bardzo dużej powierzchni (300x150 cm) i stosunkowo niewielkiej grubości (zaledwie 6 mm).

- Rozmiar produktu wymagał od nas podejścia, które zaprezentuje płyty Maximum w nowym świetle oraz pokaże skalę produktu, jego doskonałą jakość i możliwości zastosowań z innego punktu widzenia. Ceramiczne płytki Maximum ze swoimi niesamowitymi rozmiarami są imponującą bronią w kreacji architektonicznej. Wymiary i czystość materiału były dla nas inspiracją do stworzenia projektu showroomu - deklarują Przemo Łukasik i Łukasz Zagała, twórcy z Medusagroup.

Architekci ze Śląska zapragnęli także zaprezentować potencjał użycia płyt w bardziej kreatywny sposób niż tylko do przykrywania powierzchni. Dlatego też zaprojektowali unoszący się dynamiczny obiekt, na który można wejść po schodach i oglądać np. materiał prezentowany na ścianach czy posadzce, w tym m.in. rozmiar produktu Fiandre, który otwiera nowe możliwości ceramiki przeznaczonej dla architektury.

- Obok showroomu zaprojektowaliśmy przestrzeń dla warsztatów kreatywnych, gdzie architekci i klienci mogą uczestniczyć w burzach mózgów, odkrywać nowe konfiguracje i możliwości podczas zabawy płytkami, kolorem i skalą. Zaprojektowanie showroomu Fiandre Maximum było czystą przyjemnością i świetną zabawą, ponieważ dano nam możliwość przemyślenia od nowa potencjału ceramicznych płytek - dodają architekci z Medusagroup.

Shoowroom ma powierzchnię 340 metrów kwadratowych. Obok Łukasika i Zagały nad projektem pracowali również: Justyna Siwińska-Pszoniak, Tatiana Pacha, Konrad Basan czy Michał Sokołowski.

Więcej: www.medusagroup.pl, www.granitifiandre.com

Salon Maximum fabryki GranitiFiandre. fot. GranitiFiandre

Salon otwarto w Castellarano niedaleko Modeny we Włoszech. fot. GranitiFiandre

Projekt przygotowali twórcy z Medusagroup. fot. GranitiFiandre

Shoowroom ma powierzchnię 340 metrów kwadratowych. fot. GranitiFiandre