MATA NA STÓŁ. I TO JAKA!


MAN

NOWY JORK 10.2.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

Jej produkty zdobywają świat. Stworzone przez Sandy Chilewich winylowe maty nie tylko regularnie goszczą we wnętrzach domostw Stanów Zjednoczonych, ale także na wielu europejskich czy azjatyckich stołach.

Ta amerykańska projektantka i producentka zaczynała jako twórczyni mody. Jednak 12 lat temu zdecydowała się zająć zawodowo tekstyliami o czysto użytkowym charakterze. Obecnie jej marka, choć najbardziej znana z produkcji mat na stół, zajmuje się także wytwarzaniem obrusów, podkładek czy wykładzin. Tkaniny, które używa do stworzenia kolejnych projektów, w głównej mierze są pochodną tworzyw sztucznych. Produkty sygnowane przez Chilewich są nie tylko trwałe, ale też bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości.

Jej propozycje to znakomite rozwiązania dla każdego stołu, także tego nakrytego. Chilewich stawia na różnorodność form i wzorów, tak jak niejednoznaczne i hołdujące różnym gustom są nasze wnętrza. To dlatego bardzo nowoczesnym i odważnym wzorom towarzyszą także te klasyczne.

Maty mają zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, można je spotkać w restauracjach na całym świecie. Produkty Chilewich są do kupienia także w Polsce. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Więcej: www.chilewich.com

Chilewich to producent m.in. popularnych akcesoriów kuchennych. fot. Materiały prasowe

Tkaniny użyte do stworzenia kolejnych projektów, w głównej mierze są pochodną tworzyw sztucznych. fot. Materiały prasowe

Produkty Chilewich są do kupienia także w Polsce. fot. Materiały prasowe