Ludzie wyjątkowi cenią jakość. The Granary – Butikowy Hotel, dla wymagających

| TEKST SPONSOROWANY

10 lipca 2011 | Miejsca

W samym centrum Wrocławia, nieopodal Rynku, przy malowniczej uliczce Mennicza, mieści się The Granary La Suite Hotel. To pięć prawdziwie inspirujących i niezwykłych gwiazdek należących do butikowego hotelu, umiejscowionego w XVI wiecznym spichlerzu.

W samym centrum Wrocławia, nieopodal Rynku, przy malowniczej uliczce Mennicza, mieści się The Granary La Suite Hotel. To pięć prawdziwie inspirujących i niezwykłych gwiazdek należących do butikowego hotelu, umiejscowionego w XVI wiecznym spichlerzu.

Czym jest hotel butikowy? To nietuzinkowy obiekt, który wyróżnia się oryginalnym wystrojem wnętrz, świetną lokalizacją oraz nietypową ofertą noclegów, zwłaszcza przy dłuższych rezerwacjach. To wyjątkowa dbałość o szczegóły architektoniczne. Znamiennym jest zatrudnianie znanych designerów oraz wyposażanie wnętrz w meble produkowane na zamówienie. Często spotykane są w butikowych wnętrzach dzieła sztuki, epokowe meble oraz oryginalne, architektoniczne detale.
Początki hoteli butikowych na świecie, to lata 80. XX wieku. Powstały jako propozycja dla miłośników stylu, tych wszystkich którzy mają bardziej wyczulony i wysublimowany gust.

W przypadku hoteli butikowych ważna jest wielkość. Przeważnie są mniejsze niż tradycyjne hotele sieciowe. Liczą do stu pokoi. Wyjątek stanowi Hotel Paramount w Nowym Jorku. Zaprojektował go sam Philip Starck, a hotel liczy aż sześćset pokoi.
Oferta hoteli butikowych dedykowana jest miłośnikom inspirująco zaaranżowanych wnętrz, dla których liczy się światowy design i nietypowe wzornictwo. Właśnie taką propozycję dla wymagających ma wrocławski Hotel butikowy – The Granary la Suite Hotel. Położony w samym sercu Wrocławia, kilkaset metrów od Rynku, przy Menniczej 24. Działa wedle zasady odkryj „dom z dala od domu” i „biuro z dala od biura”. Oferuje 47 luksusowych apartamentów. Autorem koncepcji architektonicznej jest słynna paryska pracownia Gottesman Szmelcman Architecture. Ten pięciogwiazdkowy hotel butikowy o wyjątkowym charakterze dołączył do grona najbardziej luksusowych hoteli na świecie zrzeszonych w sieci Small Luxury Hotels of the World.

Goście hotelu mogą cieszyć się mieszkaniem w apartamentach, które szczycą się meblami na zamówienie, ekskluzywnymi łazienkami i w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi. Bez wątpienia apartamenty Hotelu The Granary oferują możliwość wyjątkowo luksusowego pobytu. Zróżnicowanie rozmiarów, układów i aranżacji sprawia, iż każdy pokój i apartament jest wyjątkowy. Pokoje na poziomie ogrodu pozwalają cieszyć się łukowymi sklepieniami z oryginalnej cegły, podczas gdy apartamenty na wyższych piętrach odpowiadają zmieniającej się geometrii szklanego dachu. W swoich wnętrzach apartamenty kryją niepowtarzalne, nowoczesne wzornictwo, meble na specjalne zamówienie i ręcznie wykonane łóżka. Dodatkowym atutem jest wydzielenie strefy sypialnej, wypoczynkowej i jadalnej.

Oferta hotelu jest bardzo elastyczna i dobierana zawsze do indywidualnych potrzeb klientów, którzy mogą być pewni jednego – serwisu na najwyższym, światowym poziomie. Standardem jest wellnes – siłownia, masaż, sauna, jacuzzi, udogodnienia dla biznesu, usługi biurowe, prywatny szofer oraz Room Service 24 h. Goście znajdą tu także sejfy, bezpłatny internet szerokopasmowy i Wi-Fi oraz telewizję satelitarną.

Nazwa hotelu nawiązuje do jego historii. Wcześniej był w tym miejscu spichlerz Herren – Malzchoff. Hotel mieści się więc w szesnastowiecznym budynku o historycznym znaczeniu. Został wzniesiony w 1565 r. po przejęciu przez miasto parceli hr. Rozdrarzewskiego i oddany w dzierżawę kolejnym użytkownikom. W 1796 r. został przyłączony do browaru przy ul. Słodowniczej, gdzie do 1904 r. produkowano słód. W czasie Drugiej Wojny Światowej ta niezwykła budowla mocno ucierpiała, jednak ostatecznie zniszczył ją dopiero pożar w 1970 r. Zaniedbany i opuszczony historyczny spichlerz zbożowy na ulicy Menniczej utracił większość ze swych walorów. To, co pozostało, świadczyło tylko o dawnej skali i formie tego budynku. Firma Star Group Poland zakupiła zrujnowane pozostałości spichlerza w 2005 r. i zdecydowała się przekształcić ten historyczny obiekt w wyjątkowy hotel butikowy.

W zabytkowej części Hotelu The Granary mieści się restauracja Mennicza Fusion. Nadaje to jej niepowtarzalność – surowość i klasyka wnętrza, idealnie komponują się z odrestaurowanymi cegłami. Cechuje ją wyjątkowy klimat i nastrojowość. Szef kuchni, pochodzący z Krakowa, dba o podniebienia gości, a profesjonalna obsługa, o ich ogólne zadowolenie. Proponuje lekką, zdrową i dobrą kuchnię prowadzoną z pomysłem. Jego specjalnością jest łosoś w algach morskich na tagliatelli warzywnej. To kuchnia nazywana kuchnią fusion. Stąd również nazwa. Mennicza Fusion, to połączenie, synergia pomiędzy lokalizacją, miejscem i jego specyfiką. Ma być swoistym drogowskazem dla Wrocławian i turystów, odwiedzających miasto. Drogowskazem do miejsca – ulicy Menniczej, z kuchnią Fusion właśnie.

Więcej: www.thegranaryhotel.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Rewolucja na metrażach

Rewolucja na metrażach

Wrocław | 13 stycznia 2024

Zmniejszyli korytarz, przenieśli łazienkę i poprzestawiali ściany. Warto było!

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy