LLADRÓ: PERFEKCYJNE PORCELANOWE MIASTO

MAC

30.11.2011

RZECZY

Obiekty architektoniczne potrafią zainspirować do wielu działań - kolekcję architektoniczną wprowadziło już Lego, pojawiają się też domki dla ptaków o kształtach nawiązujących do znanych obiektów. Hiszpańska manufaktura porcelany Lladró zaprezentowała ostatnio niezwykłą kolekcję Metropolis, w całości wykonaną z biskwitowej porcelany.

Nowa kolekcja Lladró nie nawiązuje jednak bezpośrednio do konkretnych budowli architektonicznych. Metropolis jest raczej wizją miasta, być może przyszłości, a może jest tylko fantazyjną wizją hiszpańskich projektantów, w tym m.in. Jaime Hayona, dyrektora artystycznego w Lladró, twórcy zaskakujących projektów, łączących różne style i motywy.

W nowych pracach marki ponownie zwraca uwaga troska o szczegół i skrupulatność wykonania każdego elementu. Co więcej, wiele z przedmiotów nowej kolekcji nawiązuje do mauretańskich wzorów i dekoracji. Nowy projekt hiszpańskiego atelier regularnie odwiedzał duże wydarzenia poświęcone wzornictwu; od Nowego Jorku po Paryż i Londyn.

Na kolekcję składają się rozmaite przedmioty użytkowe, jak wazony, lampy czy lustra. Każdy element kolekcji jest dostępny w ośmiu różnych kolorach, od białego po różne odcienie żółci, zieleni i szarości. Wszystkie są w perfekcyjny sposób wykonane z porcelany. Mają różną wysokość, od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów.

Za poszczególne elementy kolekcji zapłacimy od 640 do 1 720 zł.

Więcej: www.lladro.com, www.frasco.pl

Na kolekcję składają się rozmaite przedmioty użytkowe, jak wazony, lampy czy lustra. fot. Materiały prasowe

Za poszczególne elementy kolekcji zapłacimy 640-1720 zł. fot. Materiały prasowe