LAMPY I WAZONY Z… KLAPEK

MM

1.11.2011

RZECZY

Do czego mogą służyć stare i zużyte klapki? Okazuje się, że dla holenderskiego projektanta Diederika Schneemanna to znakomity materiał do produkcji lamp i wazonów. Co więcej, jego projekt A Flip Flop Story jest mocno zaangażowany, a materiał, jaki posłużył mu do wyprodukowania przedmiotów, odnalazł na kenijskich plażach.

A Flip Flop Story to kolorowa kolekcja obiektów, dzięki którym Studio Schneemann chce pokazać, że stare materiały mogą być ponownie wykorzystane i przekształcone w niezwykłe i trwałe produkty. Aby przedmioty z kolekcji mogły trafić do naszych domów, muszą odbyć naprawdę daleką drogę.

Wszystko rozpoczyna się w chwili, gdy na wielu plażach przebarwione, zniszczone, podarte czy połatane klapki zostają porzucone. Następnie trafiają do oceanów i mórz, skąd wraz z ruchami wód trafiają do Afryki Wschodniej, gdzie są wyrzucane na brzeg. Studio Schneemann, współpracując z firmą UniquEco postanowiło oczyścić piaski kenijskiego wybrzeża z tych zanieczyszczających środowisko materiałów.

Zebrane klapki są następnie poddawane obróbce technologicznej, gdzie w wyniku połączenia materiałów powstają kolorowe, niepowtarzalne i fascynujące wazony oraz lampy.

- Dobry projekt zdefiniuje się przez jego zrównoważony rozwój, zastosowany materiał, zrozumiałe podejście koncepcyjne oraz silną wartość komunikacyjną - podkreśla twórca studia Diederik Schneemann.

Obiekty Diederika Schneemanna zaprezentowano m.in. na tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, gdzie były szeroko komentowane.

Więcej: www.studioschneemann.com


A Flip Flap Story to różnokolorowe przedmioty, powstałe z klapek znalezionych na plażach. fot. Materiały prasowe

Kolekcję stworzyło Studio Schneemann. fot. Materiały prasowe

Studio wraz firmą UniquEco postanowiło oczyścić piaski kenijskiego wybrzeża z zanieczyszczających środowisko materiałów. fot. Materiały prasowe