KUKUŁKA DO REGULACJI

MM

14.1.2011

RZECZY

Zegar Albero nie traci na popularności. Jeden z najchętniej kupowanych zegarów w 2008 roku wciąż otrzymuje nowy blask. Najnowsza jego wersja jest wykonana z dębowego drewna.

Albero to efekt skrzyżowania włoskiego designu z niemiecką precyzją. Zegar jest produkowany we Włoszech, jednak mechanizm zegara stworzyli Niemcy.

Albero jest zegarem z kukułką, i jak na takie modele przystało, wydaje dźwięki przypominające o upływającym czasie. Jednak dzięki zamontowanemu czujnikowi można sprawić, że ptasi świergot w nocy będzie wyłączony. Miłośnicy cogodzinnej sygnalizacji mogą jednak ustawić sobie chronometr w ten sposób, aby jednak kukułka sygnalizowała upływający czas przez całą dobę. Albo regulować tony wydawane przez ptaszka. A ci, którym zależy wyłącznie na walorach wzrokowych, mogą w ogóle wyłączyć dźwięk.

Najnowszy model Albero jest wykonany z drewna dębowego, ma zdobienie w postaci białego drzewka i gałązek. Kukułka „siedzi” na najdłuższej z nich. Ponieważ włoski zegar nie ma klasycznej tarczy, to właśnie owe gałązki stanowią tło dla ruchomych wskazówek, które, jakżeby inaczej, również mają postać gałązek.

Zegar zaprojektowali Riccardo Paolino i Matteo Fusi. I oczywiście jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Albero jest do kupienia za 390 dolarów.

Więcej na: www.momentoitalia.com

Zegar Albero to jeden z najchętniej kupowanych zegarów w 2008 roku. fot. ARC

Albero to efekt skrzyżowania włoskiego designu z niemiecką precyzją. fot. ARC

Najnowszy model Albero jest wykonany z drewna dębowego, ma zdobienie w postaci drzewka i gałązek. fot. ARC