KREATYWNI POSZUKIWANI DO STWORZENIA NOWEGO, NIEZWYKŁEGO MIEJSCA NA MAPIE WARSZAWY

TEKST PROMOCYJNY

WARSZAWA 18.8.2020

MIEJSCA WYDARZENIA

Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy ogłasza konkurs na najem lokalu użytkowego przeznaczonego do prowadzenia działalności… kreatywnej! Wymagania są proste: ma być twórczo i lokalnie. Interpretacja dowolna!

Usytuowany w samym sercu Warszawy lokal przy ulicy Marszałkowskiej 140 czeka na nowych właścicieli, którzy stworzą przestrzeń przyjazną twórcom i mieszkańcom. Okolica jest sprzyjająca – samo centrum Warszawy, pomiędzy Ogrodem Saskim a ul. Świętokrzyską, w niewielkiej odległości od metra.

W wizji Urzędu Miasta przyszłość lokalu nierozerwalnie związana będzie z branżą kreatywną rozumianą dwutorowo. W ramach prowadzonej działalności handlowej może to być showroom mody, salon wyposażenia wnętrz lub miejsce sprzedaży rękodzieła i rzemiosła; zaś w ramach działalności usługowej przewiduje się prowadzenie warsztatów, pracowni artystycznej (np. szycia ubioru lub projektowania biżuterii), warsztatów i szkoleń dla różnych grup wiekowych.

Organizatorom konkursu szczególnie zależy, aby nowe miejsce tętniło życiem. Wysoko ocenianymi kryteriami będą działania edukacyjne promujące ideę zrównoważonej mody, produktów i usług lokalnych projektantów oraz wytwórców oraz koncepcja organizacji wydarzeń, warsztatów i szkoleń.

Przestrzeń ma się stać miejscem promującym lokalność oraz wymianę doświadczeń zarówno pomiędzy twórcami, jak i mieszkańcami. Oferowany lokal obejmuje powierzchnię użytkową 123,12 metrów kwadratowych z wydzieloną, otwartą częścią o powierzchni około 70 metrów kwadratowych, której duże witryny zapewniają doskonałą widoczność na miasto, zaplecze sprzyjające pracy warsztatowej lub mogące służyć jako magazyn. Jest też niewielki pokój z przeznaczeniem biurowym oraz toaleta.

Lokal znajduje się budynku należącym do wspólnoty mieszkaniowej, zewnętrzna elewacja jest świeżo po renowacji, natomiast sam lokal wymaga odświeżenia i dostosowania do potrzeb działalności. Na szczegółowe pytania techniczne dotyczące lokalu chętnie odpowiedzą inspektorzy nadzoru. Można też umówić się.na oprowadzenie - w tym celu skontaktuj się z administratorem pod numerem: 22 66-00-138 lub 22 66 00 100.

Szczegółowe informacje o ofercie lokalu, ogłoszenie i regulamin konkursu, z którymi należy się zapoznać znajdują się na stronie.

Ofertę należy złożyć w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Szwoleżerów 5 w Kancelarii (parter – bezpośrednio przy wejściu do budynku ZGN) w godzinach pracy ZGN (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00).

Ofertę należy złożyć zgodnie z wymaganymi opisanymi w ogłoszeniu i regulaminie w zamkniętej kopercie dużego formatu ostemplowanej lub podpisanej w miejscach zaklejenia. Na kopercie należy umieścić napis „Oferta”, nazwę oferenta oraz adres i powierzchnię lokalu, którego oferta dotyczy (np. „Oferta”, Jan Kowalski, ul. Marszałkowska 140 pow. 123,12 m2).

Każdy uczestnik konkursu może złożyć jedną ofertę w ramach konkursu na najem danego lokalu.

Pakiety informacyjne o konkursie można uzyskać na stronie internetowej www.zgn.waw.pl oraz www.srodmiescie.warszawa.pl. Wszelkie pytania dotyczące procedury konkursowej należy kierować drogą korespondencji elektronicznej na adres lu@zgn.waw.pl lub telefonicznie pod nr tel. 22 33-66-165, 22 33-66-164, 22 33-66-185, 22 33-66-124 (z uwagi na obostrzenia związane z epidemią informacje nie są udzielane w drodze kontaktów osobistych).

Link do konkursu tutaj