KOSMOS W WAZONACH

MAC

2.2.2011

RZECZY

Planety wciąż inspirują, a taka inspiracja wcale nie musi oznaczać ucieczki od ziemskich spraw. Wprost przeciwnie - nowy projekt dla jednej z paryskich galerii przekonuje, że patrząc w gwiazdy można troszczyć się o Ziemię.

Serię kulistych wazonów stworzyła niemiecko-tajwańska projektantka Beatrix Chin Li-Loos. Każdy z nich reprezentuje inną planetę, każdy też jest zaopatrzony w sentencję "Mother Earth - la terre est notre mère" czyli „Matka Ziemia - ziemia jest naszą matką”. A wszystko w trosce o naszą planetę. Designerka zresztą przygotowując wazony zadeklarowała swoją ekologiczną postawę - wszystkie obiekty są bowiem wykonane z materiałów odzyskanych, fragmentów drzewa, szkła czy skórzanych pasków.

Każda z waz jest wykonana z innych materiałów, użytych w innych proporcjach, wszystko w zależności od skojarzeń dizajnerki. Niektóre wazony kontrastują ze sobą bardzo mocno. Każdy jest ręcznie wykonany.

Seria wazonów nosi nazwę "Beautiful Planets", mają różne rozmiary o średnicy 15, 18, 21 i 28 cm. Kolekcja powstała dla paryskiej Galerie Gosserez i tam jest eksponowana.

Więcej: www.galeriegosserez.com

Serię kulistych wazonów stworzyła niemiecko-tajwańska projektantka Beatrix Chin Li-Loos. fot. ARC

Każda z waz jest wykonana z innych materiałów, użytych w innych proporcjach. fot. ARC

Seria wazonów nosi nazwę "Beautiful Planets". fot. ARC