KONKURS: WYGRAJ CERAMIKĘ KOSAKA!

MM

24.2.2011

RZECZY

Już w czwartek w naszym konkursie mamy do wygrania ceramikę Bogdana Kosaka, znanego śląskiego projektanta i producenta. Zwycięzcy mają szansę zdobyć jeden z trzech przedmiotów powstałych w jego modelarni.

- Kiedyś miałem takie pragnienie, aby być przynajmniej tak dobry jak Rosenthal - przyznaje Bogdan Kosak. Jego przedmioty już od kilkunastu lat cieszą użytkowników, sam projektant w dorobku ma wiele produktów, które nie tylko można kupić, ale także regularnie podróżują po wystawach i prezentacjach, także za granicą. A czy jest tak dobry jak Rosenthal? - Na to pytanie powinni odpowiadać sobie użytkownicy - dodaje. Projektując nigdy nie zapomina o kilkusetletniej tradycji wytwarzania przedmiotów z porcelany. Od ponad 15 lat prowadzi własną modelarnię ceramiczną.

Bogdan Kosak na konkurs zdecydował się przeznaczyć trzy ze swoich produktów: "Niekoniecznie podstawkę", salaterkę "Su-min" oraz miodnik.

"Niekoniecznie podstawka" to jeden z bardziej żartobliwych projektów Kosaka. Jak wskazuje nazwa przedmiotu, można go używać jako podstawki, lecz nie jest to jedynie zastosowanie podstawki. - Przedmiot powstał w głównej mierze z myślą o niezobowiązującym prezencie, a ten powinien być niewielki i skromny, ale zarazem atrakcyjny i wykonany ze szlachetnego materiału - przyznaje ceramik. Niekoniecznie podstawka ma średnicę 9,5 cm, i może doskonale funkcjonować jako podstawka pod rozgrzany kubek, ale również jako spodeczek czy pokrywka, a bywa także i... przyciskiem do papieru. Wykorzystać może dwie strony podstawki: pierwsza jest szlifowana, z umieszczonym na niej reliefem wgłębnym. Z kolei druga ze stron jest w całości pokryta szkliwem, i może np. służyć do odkładania łyżeczki.

Z kolei miodnik, który swoim kształtem przypomina zabawkę - ludowego konika wyciętego z drewna, jest naczyniem do podawania miodu z dwoma wylewkami. Jego rola nie ogranicza się jednak tylko do podawania miodu: może służyć również do dozowania lekkich sosów czy śmietany. Miodnik jest tak skonstruowany, że można go, z zależności od potrzeb i używanego w danej chwili wylewu, trzymać z każdej ze stron. Miodnik wykonano z wysokiej jakości porcelitu, stworzono go w kilku kolorach. Stołowy pojemnik na miód ma pojemność 0,25 litra.

W konkursie można wygrać także salaterkę z zestawu stołowego "Su-min". - W doskonaleniu warsztatu, poszukiwaniu odpowiednich proporcji, pojawiła się ogromna pokusa zrobienia czegoś odmiennego, czegoś co będzie zaprzeczeniem osiągnięć technologii i materiałoznawstwa, a jednocześnie świadomym ich wykorzystaniem nie tylko z całym dobrodziejstwem, ale i ułomnością stosowanych technik - przyznaje ceramik. Sześcioczęściowy zestaw naczyń stołowych został wykonany z twardej i szlachetnej porcelany, przy zastosowaniu metod rzemieślniczych, jest dekorowany miedzią i żelazem.

Uwaga konkurs! Wygraj ceramikę
Aby wziąć udział w czwartkowym konkursie i wygrać któryś z przedmiotów Bogdfana Kosaka, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi nazwa zestawu "Su-min"? Odpowiedzi szukaj na stronie: www.ceramikakosak.pl

Nagrodzimy autorów poprawnych odpowiedzi, którzy wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko i dokładny adres) wyślą je na adres redakcja@designalive.pl w czwartek 24 lutego pomiędzy godz. 12.00 a 13.00.

Nagrody wygrają osoby, których zgłoszenia napłyną jako czwarte, dziesiąte i dziewiętnaste z rzędu (decyduje godzina spłynięcia mejla). Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą być zalogowane w portalu DesignAlive.pl, a także na profilu Designalive.pl na Facebooku (http://www.facebook.com/DesignAlive).

Sponsorem konkursu jest Modelarnia Ceramiczna Bogdana Kosaka.

Bogdan Kosak na konkurs zdecydował się przeznaczyć trzy ze swoich produktów. fot. Wojciech Trzcionka

"Niekoniecznie podstawka" to doskonały pomysł na prezent. fot. Wojciech Trzcionka

Salaterka z zestawu "Su-min". fot. Wojciech Trzcionka

Miodnik może służyć również do dozowania sosów. fot. Wojciech Trzcionka