Magazyn jesienny dostępny jest w dwóch wersjach okładkowych. Edycja kolekcjonerska dostępna jest m.in. dla prenumeratorów. fot. Mariusz Gruszka

JUŻ JEST! JESIENNY NUMER „DESIGN ALIVE”

REDAKCJA

WARSZAWA 4.10.2017

ARCHITEKTURA DESIGN LUDZIE MAGAZYN MIEJSCA MODA STYL ŻYCIA SZTUKA WYDARZENIA

W sprzedaży jest już 23 wydanie magazynu „Design Alive". Tematem numeru jest „Odnowa”. Zaczerpnęliśmy go z hasła przewodniego tegorocznego Łódź Design Festivalu, gdzie gra słów popycha w rozważania, czy „od nowa”? Kolejny raz, z mozołem, niepotrzebnie? A może „odnowa”? Gdy oczyszczeni z balastów, w kolejnym cyklu życia decydujemy, jak zbudujemy ten etap. Wybraliśmy ten optymistyczny wariant.

Magazyn jesienny dostępny jest w dwóch wersjach okładkowych. Edycja kolekcjonerska dostępna jest m.in. dla prenumeratorów.

- Przekazuję Wam wywiad z Markiem Cecułą, niezwykłym człowiekiem, artystą–ceramikiem i pedagogiem, który wchodzi właśnie w nowy cykl i „nakłada kolejne warstwy”. Opowiada nam historię swojego życia. Poznajemy drogę, którą przebył. Z Kielc, przez Izrael, Brazylię, Nowy Jork, aż do Polski. Tutaj zaczynał. W tym samym miejscu, po wielu latach, z tą samą pasją patrzy na sztukę, projektowanie i ludzi, którymi się otacza - opowiada Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive". - W numerze również o kobiecej sile, ilustracji i jodze – przeczytajcie „Sztukę wyboru”, gdzie Emilia Kołowacik i Kasia Szota-Eksner mówią o tym, co pozwala im na odnowę fizyczną i mentalną. Megi Malinowska zabrała nas na śniadanie na klifie – zerknijcie na kolejny felieton projektantki, która działa według zasady „codziennie coś nowego” i nie przestaje chłonąć, co życie jej przynosi.

DA_Baner_www_5

Znad polskiego morza przenieśliśmy się do hiszpańskiego Calpe, gdzie „La muralla roja” góruje nad historycznymi miastami niczym arabska forteca z przepiękną, śródziemnomorską grą światła i kolorów. Naszą archikonę z 1973 roku według projektu Ricardo Bofilla opisuje Marek Warchoł. Jadąc prawie 500 kilometrów na północ, w zatłoczonej Barcelonie, Mariana de Delás i Marcos Duffo ze studia Sarriera • Weinstock „schowali” przed nami swój najnowszy projekt mieszkania z biurem. Dobrą alternatywę dla wciąż panującej szarości i stylu skandynawskiego przedstawi Wam Eliza Ziemińska w turyńskim apartamencie, którego wnętrza to kwintesencja włoskiego wzornictwa.

Za nami lato. Wspomnienie podróży, wystaw i ciekawych spotkań. Podsumowujemy festiwal Gdynia Design Days, a z Paryża przywozimy premiery francuskich projektantów. Monika Brauntsch odkrywa intrygujący Seul, jego historię i drogę do dobrze zaprojektowanej przestrzeni, a Katarzyna Andrzejczyk-Briks przedstawia miejsca wiary w swoim najnowszym przewodniku architektonicznym.
Nie zapomnieliśmy o zapowiedziach nowości wyposażenia wnętrz. Do tego nowe kolekcje polskich projektantów mody, a także sesja produktowa – specjalnie na jesienne dni. Piszemy o scenografii. Zaglądamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. „Zderzenia. Zdarzenia”, czyli kultura w wielu odsłonach, „Półka” z dobrymi książkami na wakacje i „Mocne Plecy” wybrane przez Dorotę Stępniak.

Kończymy i zaczynamy. Od nowa! Na okładce najnowsza kolekcja marki COS, pokazana we wnętrzach fundacji Joan Miró w Barcelonie. Architektura przepełniona duchem artystycznej wizji stanowiła tło dla odważnej sesji amerykańskiej fotografki Zoë Ghertner. Zapraszamy! „DA Rzeczy o nas.” Tym razem, artystyczny bunt materii i powrót do domu, by zacząć od nowa.

da23_designalivemag - 11