JAPONIA CENI MOSIĄDZ

MAC


19.8.2011

RZECZY

Włosi dali światu espresso i cappuccino, a ostatnio Japończycy tworzą przedmioty do przygotowywania i przechowywania kawy, które wyglądają jak piękne drobne precjoza, wykonane ze szlachetnych materiałów.

Ostatnie propozycje marki Kaikado wzbudzają zachwyt nie tylko miłośników kawy. Firma, której historia sięga 135 lat wstecz, wciąż pozostaje rodzinnym interesem wiernym rzemiosłu. To właśnie powstające tutaj przedmioty produkuje się ręcznie, a każdy z kolejnych egzemplarzy wymaga czasu (specjaliści obliczyli nawet, że powstanie pojemnika na kawę wymaga od jego twórcy 130 kroków do wykonania). Firma jednak nie opiera się tylko na tradycji: zatrudnia nie tylko rzemieślników, ale również projektantów, którzy wciąż odpowiadają na potrzeby klientów z całego świata. Najczęściej do produkcji efektownych przedmiotów firmy wykorzystuje się miedź, cynę, mosiądz czy srebro. To produkty, choć opierają się na długoletniej tradycji, znakomicie wpisują się w przestrzeń nowoczesnych domów.

Oczywiście w początkach działalności firma koncentrowała się na wszelkich przedmiotach służących przechowywaniu i przygotowywaniu herbaty. Od pewnego czasu pojemniki służą również przechowywaniu innych kuchennych ingrediencji, jak makarony, przyprawy, ciastka czy orzechy. Nową propozycją stały się od niedawna utensylia, służące przygotowywaniu innego rodzaju napojów, czyli kawy. Przenośny zestaw Portable Coffee Drip Set, zawierający również filtr, stworzył Tahakiro Yagi, który w firmie zajmuje się nie tylko projektowaniem ale i zarządzaniem w Kaikado. Został wykonany z mosiądzu, składa się z kilku elementów, które łączą się ze sobą w jedną całość.

Za zestaw zapłacimy ok. 200 dolarów.

Więcej: www.kaikado.jp

Przedmioty Kaikado to małe cacka wykonane ze szlachetnych materiałów. fot. ARC

Za zestaw zapłacimy ok. 200 dolarów. fot. ARC

Portable Coffee Drip Set jest wykonany z miedzi. fot. ARC