POP IN W GDYNI. INDUSTRIALNIE I Z DOWCIPEM

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: TOM KUREK

GDYNIA 30.4.2020

DESIGN MIEJSCA STYL ŻYCIA

Przy ul. Władysława IV w Gdyni, w sąsiedztwie słynnego baru mlecznego „Słoneczny”, znajduje się restauracja „Pop In”, w której oprócz amerykańskich klasyków serwowany jest również znakomity wystrój wnętrza.

– Przygoda z kreowaniem tego miejsca było niezwykła. Najpierw młotkiem, piłą i dynamitem usunęliśmy zastane wnętrza pijalni piwa a następnie przystąpiliśmy do działania. To, co odsłoniliśmy wprawiło nas w zachwyt – stare piękne cegły i poszarpane znakiem czasu ściany – opisuje architekt, Jan Sikora.

Do surowych ścian dodano delikatność i artystyczną ekspresję. W kompozycji wnętrza zauważalna jest zabawa ze sztuką – od nawiązań do amerykańskiego Pop-artu, kompozycji z dzieła Alexandra Liebermana, mozaiki z Central Parku po świetne obrazy Ewy Koniecznej-Pilachowskiej i Andrzeja Koniecznego oraz prace Andrzeja Smolana. Efektem dowcipnej zabawy z konwencją stylu industrialnego jest zbudowana przez ekipę pracowni Sikora Wnętrza, wespół ze znajomymi inwestora, ściana z 24 tysięcy klocków Lego oraz kompozycja „Pollock” na posadzce.

Połączenie świetnej zabawy, otwartości na nietypowe rozwiązania i dwunastu lat doświadczenia właścicieli w prowadzeniu lokalu w Trójmieście zaowocowały projektem wyjątkowym i dopracowanym w każdym detalu, a zarazem lekkim i optymistycznym.

Więcej na: www.sikorawnetrza.com i www.popin.com.pl