DŹWIĘKOSZCZELNE KAFLE [ZDJĘCIA]

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

SZTOKHOLM 9.7.2015

DESIGN RZECZY

Szwedzka marka Baux kilak miesięcy temu wprowadziła do swojej oferty pochłaniające hałas panele ścienne. Teraz czas na geometryczne kafle.

Johan Ronnestam, Fredrik Franzon stworzyli Baux we współpracy z Jonasem Petterssonem, Johnem Löfgrenem i Petrusem Palmerem kilkanaście miesięcy temu. Teraz w ich ofercie znajdują się także dźwiękoszczelne płytki. Prócz tłumieniu hałasu, produkty są odporne na wilgoć i ogień. Dodatkowo, gdy spada temperatura, emitują nagromadzone wcześniej ciepło. Ponadto nie wydzielają pyłów i innych cząstek. Wpływa to dodatnio na ochronę środowiska, zresztą kafle wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów - wełny drzewnej, wody i cementu.

Za projekt odpowiada, również szwedzka, marka Form Us With Love. Płytki dostępne są w różnych kolorach i kształtach (m.in. kwadrat, prostokąt, koło, trójkąt), co pozwala na dowolne kompozycje, dzięki czemu zyskujemy funkcjonalne, ale i piękne graficzne wzory. Przeznaczone do różnych przestrzeni - przemysłowych, publicznych oraz mieszkalnych.

Więcej na: www.baux.se