DZIKIE MIEJSCE

TEKST: JULIA CIESZKO, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

BARCELONA 25.9.2016

DESIGN LUDZIE MIEJSCA STYL ŻYCIA

Studio Laury i Chabeli to kawałek nieoszlifowanej historii przeniesionej z lasu do centrum Barcelony – zaprojektowany, a jednocześnie dziki i surowy.

Laura González i Chabeli Rodríguez to projektantki pracujące na co dzień w Barcelonie, tworzące duet Estudio Sauvage. Ich pasją jest roślinność jako unikalne źródło inspiracji. W świecie flory poszukują ciekawych form, nadając im nowe znaczenia i emocje. Jako florystki tworzą nietypowe rozwiązania, oryginalne połączenia. Tradycyjne kwiaty łączą z roślinnością sezonową, często niezauważaną i niedocenianą. Dzika natura stała się dla nich narzędziem kreacji artystycznej, którą Sauvage Studio przenosi w projektach dla świata mody, architektury i mediów.

Praca Laury i Chabeli zaczyna się w lesie. Tutaj zbierają roślinność, łącząc ją w unikalne kompozycje. Kwiaty mają dla nich niezwykłą moc, kreują transcendentne poczucie spokoju i dobrego samopoczucia. Projektantki poszukują sposobów na to, by towarzyszyły nam w życiu codziennym, by przyniosły ukojenie. Z wieloletniej fascynacji roślinnością powstało miejsce wyjątkowe – showroom będący połączeniem kwiaciarni ze studiem. Tutaj można podglądać pracę projektową oraz poznać różnorodne odmiany roślin, które później staną się częścią przestrzeni domowej, artystycznej lub komercyjnej. To kawałek nieoszlifowanej historii przeniesionej z lasu do centrum Barcelony – zaprojektowany, a jednocześnie dziki i surowy.

Więcej na: www.estudiosauvage.com