DZIECI DZIECKA – DZIEŃ PREZENTÓW

MAC30.5.2012

RZECZY

Dziś Dzień Dziecka - zapewne nie tylko rodzice mają nie lada problem z odszukaniem najlepszego prezentu. Wśród zalewu produktów trudno zdecydować się na ten jedyny. A ponadto gusta rodziców nie zawsze odpowiadają oczekiwaniom najmłodszych. Czasami jednak zdarzają się przedmioty, które podobają się zarówno rodzicom jak i ich pociechom.

Warto więc zwrócić uwagę na kilka propozycji z ostatnich miesięcy. Nie tylko sprawią dzieciom radość i zachęcą do zabawy, ale spełnią też pewne funkcje edukacyjne. Jak choćby Magazyn do wycinania/sklejania "Majster Klepka" z ilustracjami Pawła Piekarskiego, gdzie dzieci mogą utworzyć z papieru osiedle i jego mieszkańców. Kosztuje 15 zł.

Edukacyjną rolę pełnią także Ptaszki z ogródka studia Trzy Myszy, zaprojektowane przez Krzysztofa Dubiela. Tytułowe ptaszki to sójka, gołąb, sroka, wróbel i sikorka - po trzy z każdego gatunku do własnoręcznego składania, w sumie 15 ptaszków w różnych kolorach. Zabawki do składania kosztują 56 zł.

Jeśli chodzi o zabawę w postaci czystej - z pewnością niejedną dziewczynkę ucieszy domek dla lalek. W tym projekcie twórcy z Miniio proponują nowoczesne domki dla lalek ze sklejki do wypełnienia miniaturami mebelków zaprojektowanych przez... ikony designu. Ceny domków zaczynają się od 299 zł.

Rodzice niejednokrotnie mają nie lada problem z dziećmi, które niechętnie sięgają po śniadanie czy też obiad. A przecież jedzenie może być całkiem niezłą zabawą. Przekonują o tym talerze z kolekcji Toy - BS Transportation, stworzone przez Bogusława Śliwińskiego. Tutaj każdy talerz jest wzbogacony wzorem, na którym najmłodsi mogą utworzyć pewne scenki, korzystając właśnie z posiłku. Talerze kosztują 49 zł.
Inną propozycją dla "niejadków" może stać się książeczka "Gratka dla małego niejadka", w całości poświęcona jedzeniu. Można w niej znaleźć nie tylko podane w żartobliwej formie przepisy na smaczne dania, ale również zabawy i gry edukacyjne. Książkę opublikowało wydawnictwo Albus, kosztuje ok. 40 zł.

I wreszcie zabawki, które mogą pełnić również funkcje mebli. Niezłym prezentem mogą okazać się np. ekomebelki z tektury - Green Lullaby. To skandynawskie meble i zabawki dla dzieci tworzone z myślą o ochronie środowiska, ponieważ są wytwarzane z kartonu i tektury pochodzącej z recyklingu. Kosztują od 166 zł. Prezentem, który ucieszy dziecko może stać się również Konik trojański, zaprojektowany przez Alexa Helluma, mebelek o kształcie konia, służący zarówno do zabawy jak i siedzenia. Konik kosztuje ok. 100 zł.

To tylko kilka wybranych pomysłów na prezenty. Wszystkie z nich a także wiele innych pojawi się jesienią tego roku na wystawie towarzyszącej festiwalowi Łódź Design (18-28 października) w jego części poświęconej dzieciom. Wydarzenie będzie nosić nazwę "Edukreacja. Spotkanie dzieci z designem", gdzie dzieci podczas zajęć będą rozwijać swoją wrażliwość estetyczną i kreatywność a także zdobywać wiedzę na temat sztuki.

Domek dla lalek Miniio. fot. Materiały prasowe

Ptaszki z ogródka studia Trzy Myszy. fot. Materiały prasowe

Talerz z kolekcji Toy zaprojektowany przez Bogusława Śliwińskiego. fot. Materiały prasowe

Kołyska Green Lullaby. fot. Materiały prasowe

Konik trojański, służący do zabawy i siedzenia. fot. Materiały prasowe