DODOPLAN DLA PAŃ

MAK

KIELCE 8.5.2013

ARCHITEKTURA LUDZIE MIEJSCA

Przede wszystkim z myślą o kobietach powstała nowa przestrzeń galerii Korona Kielce. - Kobiety to kluczowi klienci centrów handlowych na całym świecie, dla których zakupy w galerii mają być przyjemnością, kojarzyć się z relaksującym spacerem, a nie wyczerpującym maratonem - deklarują twórczynie z poznańskiego studia Dodoplan, które było odpowiedzialne za przygotowanie części projektu.

Dodoplan opracował kompletny system informacji wizualnej, wraz z nośnikami 3D systemu, infografikami, elementami multimedialnymi, systemem komunikacji parkingowej. Inspiracją i punktem wyjścia dla pracy koncepcyjnej stały się odpady z fasady budynku. Setki krążków w dibondu zalegały w magazynie inwestora. Studio postanowiło je wykorzystać w projekcie. Powstały przestrzenne drzewa do których stworzenia użyto 1896 elementów.

- Padające cienie drzew stały się wzorem do stworzenia grafik dla 2600 m2 ścian przestrzeni wspólnych. Multikolorowy, zrastrowany druk na tapetach ożywił ściany korytarzy, nadając galerii świeżego, kobiecego charakteru. Kolory grafik - zielony, pomarańczowy i niebieski wyznaczają poszczególne poziomy parkingów i są istotnym elementem systemu komunikacji - przyznają twórczynie z Dodoplanu, które tworzą Dorota Januszek, Iza Brola i Honorata Poznańska.

W projekcie systemu informacji wizualnej i lady informacyjnej wykorzystano również konstrukcyjne właściwości Corianu. Powstałe elementy są lekkie i samonośne, a ich formy kształtem nawiązują do architektury budynku.

Więcej: www.dodoplan.com