BRACIA BOUROULLEC WRACAJĄ NA UNIWERSYTET

MAC

KOPENHAGA 16.11.2012

DESIGN LUDZIE MIEJSCA RZECZY WYDARZENIA

Słynni francuscy bracia projektanci: Ronan i Erwan Bouroullec trafią "pod strzechy" - tym razem uniwersyteckie. Na targach Orgatec 2012 w Kolonii zaprezentowali projekt kolekcji stołów, ławek i krzeseł, które wypełnią przestrzenie dla studentów na Wydziale Humanistycznym na Uniwersytecie Københavns w Kopenhadze.

Niedawno odnowiony wydział zostanie wyposażony w cały pakiet nowych projektów braci. Kolekcję produkuje znana duńska marka Hay, słynąca z dbałości o tradycje rodzimego wzornictwa.

Francuscy projektanci w nowej kolekcji postanowili nawiązać do starych drewnianych mebli, które z myślą o uniwersytecie i jego studentach stworzył przed laty architekt Berndt Pedersen.

Meble są wykonane z drewna bukowego oraz dębu, zapewniają nie tylko komfort ale również są bardzo trwałe. Ich elastyczna konstrukcja sprawia, że podczas użytkowania "podążają" za każdym ruchem korzystającej z nich osoby.

- Naszą ambicją było, aby przywrócić starą skandynawską tradycję, w której wykorzystywało się konkretne, często specyficzne potrzeby w tworzeniu nowych mebli - przyznają bracia Bouroullec.

Więcej: www.bouroullec.com, www.hay.dk

Znani francuscy bracia projektanci stworzyli meble dla duńskich studentów. fot. Materiały prasowe

Nowe projekty braci będą użytkować studenci Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Københavns w Kopenhadze. fot. Materiały prasowe

Na kolekcję skladają się krzesła oraz stoły, wykonane z dębu oraz buku. fot. Materiały prasowe