BNP PARIBAS: BANK JAK CONCEPT STORE

MAC


12.9.2011

RZECZY

Wizyty w banku bywają mniej czy bardziej przyjemne. W Paryżu pojawiła się przestrzeń bankowa, która w nawet trudnych chwilach może na chwilę oderwać klientów od myślenia o finansowych łamigłówkach.

Na początku trudno było w to uwierzyć. Historyczny paryski plac Opery, budynek pod numerem 2 a w nim tysiąc metrów kwadratowych z feerią barw, kształtów i form. A w nim BNP Paribas, gdzie każdego dnia przeprowadza się wiele finansowych operacji.

Nową przestrzeń dla świata finansów stworzył paryski architekt Fabrice Ausset ze studia Zoevox. To tam zobaczymy m.in. sufity o strukturze plastra miodu, ogromne i wyszukane lustra, rozmaite kolekcje meblowe. Do tego specjalna przestrzeń dla dzieci, oczekujących na swoich zaaferowanych sprawami biznesowymi rodziców. Chętni mogą skorzystać również z kawiarni. Przestrzeń powstała po to, by w jeszcze bardziej komfortowych warunkach dopełniać finansowych transakcji.

Bank podzielono na dziesięć stref, w których dokonuje się bankowa codzienność: od spotkań pracowników, poprzez szkolenia, rozmowy biznesowe, giełdę informacji aż po zwyczajne bankowe formalności. Wszystko po to, by przełamać klasyczną barierę gdy klient i jego doradca siedzą po przeciwnych stronach, przedzieleni biurkiem.

Oprócz mebli i systemów oświetleń powstałych na zamówienie architekt z Zoevox wykorzystał projekty, które stworzyli Christophe Delcourt, Philippe Hurel, Paola Lenti, Christian Liaigre, Indie Mahdavi, Antonio Lupi, Pierre Paulin i Philippe Starck, Sylvie Coquet, Adrien Gardère, Poul Henningsen, Marco Merendi, Karim Rashid czy Patricia Urquiola.

Więcej: www.bnpparibas.com

Trudno uwierzyć, że tak może wyglądać przestrzeń banku. fot. ARC

Koncepcję stworzył paryski architekt Fabrice Ausset ze studia Zoevox. fot. ARC

Bank podzielono na 10 stref. fot. ARC

Wykorzystano w nim projekty m.in. Karima Rashida czy Patricii Urquioli. fot. ARC