BIUROWY KRAJOBRAZ

TEKST: ELIZA ZIEMIŃSKA, ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

MEDIOLAN 14.4.2014

DESIGN KINNARPS RZECZY WYDARZENIA

Czy można zaproponować nowe rozwiązania dla przestrzeni biurowej? Kinnarps, skandynawska marka specjalizująca się w meblach biurowych wraz z włoskim projektantem Lucą Nichetto zaprezentowali w czasie Milan Design Week nową koncepcję biura sprzyjającego kreatywności.

To oczywiste, że przestrzeń ma wpływ na samopoczucie i nastrój przebywających w niej ludzi. Zasada ta dotyczy także przestrzeni biurowych, dlatego zmieniające się wymagania rynku znajdują odzwierciedlenie w nowych potrzebach pracowników.  - Wierzę, że elastyczna przestrzeń biura może sprzyjać kreatywności. Formuła typu open space okazała się nie do końca odpowiadać potrzebom ludzi. Uważam, że to otoczenie powinno dostosowywać się do użytkowników, a nie na odwrót. Szukałem sposobu na to, by połączyć skandynawskie wartości z moim włoskim charakterem. Stąd, na przykład, wziął się pomysł na suwane drzwi. Pochodzę z Wenecji, gdzie czasem trzeba zmieniać drogę z powodu wody, która zalewa ulice. Podobny chwyt zastosowałem w planie tej ekspozycji, gdzie ruchome panele zmuszają do poruszania się różnymi trasami - tłumaczył Luca Nichetto.

Partnerem relacji "Design Alive" z Milan Design Week 2014 jest culture.pl, organizator wystawy "Polish Job".
baner


Wystawa zorganizowana w La Pelocie - budynku położonym w samym sercu Brery, mediolańskiej dzielnicy designu, to piętrowa konstrukcja, której strukturę, a także funkcje, można dowolnie zmieniać. Ruchome panele pozwalają oddzielać i łączyć od siebie różne przestrzenie. Dzięki temu można tu znaleźć miejsce sprzyjające koncentracji, spotkaniom, odpoczynkowi, a także zabawie. Poszczególne strefy odróżniają się od siebie zastosowanymi materiałami i kolorami, a wszystko to stanowi tło i oprawę dla oferty Kinnarpsa, która choć jest bardzo różnorodna, tworzy spójną całość.

Więcej na: www.kinnarps.pl, www.lucanichetto.com

Relacje "Design Alive" z Milan Design Week 2014 wspiera Volvo.

650x60_baner-www-DA on tour volvo-01