ASCETYCZNY LUKSUS

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: RADOSŁAW KAŹMIERCZAK

MIKOŁÓW 12.12.2015

DESIGN STYL ŻYCIA

Jak wyeksponować zabytkowe meble, by wnętrza zachowały klimat ascetycznej elegacji? Podpowiada katowickie studio Bro.kat.

Roma Skuza i Bogna Polańska od 2010 roku tworzą katowickie studio Bro.kat. Z czasem do duetu dołączyły Gosia Staroń i Kaja Nosal. Obecnie kwartet projektantek w sercu robotniczej dzielnicy Załęże stawia na funkcjonalną architekturą i wysokiej jakości produkt, promując jednocześnie śląskie dziedzictwo.

Najnowszym architektonicznym projektem pracowni jest apartament w Mikołowie. Prośbą właścicieli było takie zaplanowanie mieszkania, by wyeksponować zabytkowe meble należące do rodziny od pokoleń. Ciężka forma drewnianych obiektów skonstrastowana jest z industrialnymi elementami.

Dodająca elegancji wnętrz biel jest świetnym tłem do wiekowych komód i szaf. Nadaje także charakteru ascetycznego luksusu. Ciekawym rozwiązaniem jest magnetyczna farba, za pomocą której mieszkańcy mogą się komunikować, w formie tablicy informacyjnej lub umieszczać na niej pamiątkowe magnesy przywiezione z wypraw.

Więcej na: www.pracowniabrokat.pl

brokat_designalive - 2

brokat_designalive - 3

brokat_designalive - 10

brokat_designalive - 9

brokat_designalive - 8

brokat_designalive - 7