ASCETYCZNA PROSTOTA NARZĘDZI ITAY LANIADO

MM

17.8.2011

RZECZY

Proste, ascetyczne, funkcjonalne - w tych słowach określa swoją kolekcję izraelski projektant Itay Laniado. Jego zestaw narzędzi ogrodowych otrzymał już nominacje w konkursach Design For All, a poszczególne narzędzia znalazły już zastosowanie w ogrodach na całym świecie.

Aby jednak stworzyć te proste w charakterze narzędzia Itay Laniado przeprowadził szereg badań. - Ten zestaw jest ich zwieńczeniem, zarówno nad samym procesem produkcji jak i potrzeb i możliwości ich zastosowania - przyznaje Itay Laniado. Swoje badania skupiał nad zagadnieniami rozwoju techniki gięcia oraz rozciągania drewna na bardziej funkcjonalne formy przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej prostoty. I to zarówno w samym procesie produkcji jak i możliwości późniejszej pracy z nimi.

Każdy element tworzący poszczególne narzędzia ogrodowe został przez projektanta przebadany, także w zastosowanych ostrzach. Kolekcja składa się z sześciu elementów: sierpa, szpadla, maczety, łopaty, kosy, łukowatej piły. Wszystkie są wykonane z drewna dębowego oraz stali nierdzewnej. Ich ergonomiczna konstrukcja sprawia, że by nimi skutecznie się posługiwać nie potrzebujemy dużego nakładu energii.

Za narzędzia izraelskiego projektanta zapłacimy od 300 dolarów.

Więcej: www.itay.designgroup.co.il

Narzędzia ogrodowe zaprojektowane przez Itaya Laniado. fot. Materiały prasowe

Kolekcja składa się z sześciu elementów. fot. Materiały prasowe

Narzędzia są wykonane z drewna dębowego oraz stali nierdzewnej. fot. Materiały prasowe