ARENA DESIGN: KARTELL POKAŻE SWOJE IKONY

ŁP

23.1.2012

RZECZY

Wystawa "Kartell - ikony designu" będzie miała miejsce podczas Arena Design w Poznaniu w dniach 5-8 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Patronem medialnym wydarzenia jest DeisgnAlive.pl.

Kartell - firma założona w 1949 roku w Mediolanie przez Giulio Castellego jest dziś wiodącym producentem mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Leżąca u podstaw działań firmy idea, by "wprowadzić plastik do domów", w latach 50. ubiegłego wieku budzić mogła wątpliwości. Okazała się jednak kluczem do sukcesu firmy i zagwarantowała marce oryginalność oraz bardzo wyrazisty charakter. Innowacyjne podejście do procesów projektowania i produkcji sprawiło, że Kartell wkraczając w latach 60. XX wieku na rynek meblowy, pozostał marką atrakcyjną i aktualną po dziś dzień.

Doskonale odzwierciedla ten fakt współpraca podejmowana przez Kartell z takimi sławami współczesnego designu jak Ron Arad, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Philippe Starck czy Patricia Urquiola.

- Na Arena Design zaprezentowane zostaną projekty powstałe we włoskiej fabryce, których charakter określić należałoby jako dwoisty. Dzięki wykorzystaniu technologii i operowaniu nowoczesna formą stanowią one przykład bestsellerów na rynku designu. Równocześnie, ze względu na popularność i uznanie, jakie już zyskały, funkcjonują w historii projektowania jako swego rodzaju ikony - informuje Remigiusz Kuczuba, kurator wystawy. - Wśród nich wymienić można choćby takie obiekty jak krzesło Louis Ghost autorstwa Philippe Starck’a czy neobarokową lampę Bourgie projektu Ferruccio Laviani.

Równocześnie w Poznaniu pokazane zostaną także propozycje zupełnie nowe, które Kartell dopiero wprowadza na rynek.

Więcej: www.kartell.pl i www.arenadesign.pl

Louis Ghost autorstwa Philippe Starck’a. Najsłynniejsza ikona Kartella. fot. Materiały prasowe

Oprócz ikon w Poznaniu pokazane zostaną także propozycje zupełnie nowe, które Kartell dopiero wprowadza na rynek. fot. Materiały prasowe