POLIGON: BEZPIECZNE CIEPŁO NA ŚRODKU POKOJU

MAC

3.1.2012

BEZ KATEGORII

Zima wciąż nie nadchodzi, jednak późnojesienny chłód jest już wyczuwalny. Także dizajnerzy mają dobre pomysły na długie wieczory z chłodem w tle. Na naszym Poligonie, który przygotowujemy wspólnie z RMF Classic dziś przyglądamy się biokominkowi Fire Small firmy Planika.

To prawdziwie gorący design - biokominek zaprojektował Arik Levy, i bez wątpienia przedmiot posiada nie tylko duże walory estetyczne i użytkowe. Jest również niezwykle bezpieczny i dla środowiska, i dla naszego zdrowia.

- Z biopaliwa wlewanego do specjalnego pojemnika zostaje tylko para wodna i dwutlenek węgla w takiej ilości, która nie jest szkodliwa dla organizmu - przyznaje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna portalu DesignAlive.pl, która wraz z Dariuszem Stańczukiem z RMF Classic testuje biokominek w klubokawiarni Presso w Cieszynie.

To nie jedyne jego zalety. - Fire Small jest bardzo estetyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Każdy z jego elementów możemy rozmontować, łącznie ze szklaną tubą, która okala płomień. I każdą część możemy osobno umyć. Mamy także kamienie, które ozdabiają płomień dookoła, i co więcej: biokominek można sobie zindywidualizować, dodając kamienie-otoczaki w różnych kolorach i odcieniach - dodaje Ewa Trzcionka.

Fire Small wcale nie musi być wciśnięty gdzieś w kąt mieszkania. Jego forma i kształt sprawiają raczej, że lepiej umieścić go w centralnych miejscach, np. na środku pokoju. To właśnie stamtąd będzie oddawać bezpieczne i przyjazne ciepło.

Biokominek kosztuje 2,5 tys. zł. Więcej: www.planikafires.com

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Biokominek testowali Ewa Trzcionka i Dariusz Stańczuk. fot. Wojciech Trzcionka

Biokominek testowaliśmy w klubokawiarni Presso w Cieszynie. fot. Wojciech Trzcionka

Fire Small firmy Planika ma za zadanie nie tylko ogrzewać, ale i zdobić pomieszczenia. fot. Materiały prasowe

Biokominek kosztuje 2,5 tys. zł. fot. Materiały prasowe