ZACHWYCAJĄCA INSTALACJA STUDIA SWINE. PIĘKNO I EKSPERYMENT [WIDEO]

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

MEDIOLAN 7.4.2017

DESIGN MODA WYDARZENIA

Na tegoroczną edycję Milan Design Week, COS zaprosił do współpracy londyńskie Studio Swine, założone przez japońską architektkę Azusę Murakami i brytyjskiego artystę Alexandra Groves’a.

Studio Swine stworzyło efemeryczną instalację wokół posągu znajdującego się w Cinema Arti, kina z lat 30. ubiegłego wieku, zaprojektowanego przez włoskiego architekta Maria Cereghiniego. Instalacja czerpie inspiracje z przyrody, jak i z przemysłu, przy jak najmniejszym zużyciu surowców, tak by stworzyć wielozmysłowe doświadczenie.- 2016 był rokiem przemian i kryzysu, dlatego chcieliśmy stworzyć instalację, która skłania do chwili namysłu. Inspiracją dla naszej instalacji była przyroda i zmieniające się pory roku. Ten pomysł wydaje nam się uniwersalnie piękny. Naszym celem było stworzenie doświadczenia, które zbliży ludzi - opisują instalację projektanci ze Studia Swine.

Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS: - Jesteśmy zachwyceni współpracą z Alex i Azusą. Mamy wiele wspólnych wartości. Zamiast na trendach, skupiamy się na tym, co ponadczasowe, na funkcjonalności połączonej z pięknem oraz na eksperymentowaniu z materiałami.

Więcej na: www.studiowswine.com i www.cosstores.com