T&T PEN-INK CHAMBER: DŁUGOPIS WIECZNIE ŻYWY

MAC

2.5.2011

RZECZY

Długopisy długowieczne jak wieczne pióra? Do tego pomysłu zbliżyła się nieco idea azjatyckich projektantów, którzy postanowili stworzyć długopis, którego żywotność i funkcjonalność zdecydowanie się wydłuży. Okazuje się, że tajemnica tkwi we wkładzie z atramentem. A właściwie w jego kształcie.

T&T Pen-Ink Chamber stworzyła czwórka projektantów: Han Chi-hoon, Kim Yeon-soo, Park Byong-gon i Kim Sung-geun. Oczywiście nikt z nich nie zakładał, że stworzy długopis o nieograniczonym czasie użytkowania. Swój wybór jednak uzasadnili troską o ekologiczny wymiar przedsięwzięcia: dzięki przedłużonemu życiu długopisów stosunkowo mniej odpadów, czyli zużytych egzemplarzy, trafi do naturalnego środowiska.

Czwórka projektantów wykorzystała więc ideę spirali. Długopis nie zmieni swojej wielkości, dzięki jednak spiralnym kształtom wkładów można pomieścić w nich podwojoną ilość atramentu.

Projekt nie trafił jeszcze do produkcji, choć można się spodziewać, że wzbudzi zainteresowanie u świadomych producentów. Ostatnio bowiem T&T Pen-Ink Chamber zauważono podczas iF concept award w niemieckim Hannoverze.

Długopis ze spiralnym wkladem. fot. ARC

T&T Pen-Ink Chamber nie trafił jeszcze do produkcji. fot. ARC