TRÓJWYMIAROWE TKANINY W METAFORMIE

ŁP

KRAKÓW 5.12.2012

DESIGN LUDZIE RZECZY STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Aleksandra Gaca to pierwsza Polka, która pracowała dla luksusowej marki Hermès. Na co dzień współpracuje z belgijskim Casalisem, a tylko jesienią tego roku zdobyła aż dwa wyróżnienia: nagrodę podczas Dutch Design Week i wyróżnienie Design Alive Awards. Teraz jej niezwykłe tekstylia można oglądać w krakowskiej Metaformie.

Po wystawie prac Toma Dixona, to kolejna już wystawa w studiu Metaforma znanej projektantki Renaty Kalarus. - Bardzo się cieszę, że mogę zaprezentować moje tkaniny również w Polsce - powiedziała podczas wernisażu Aleksandra Gaca.

Projektantka, absolwentka Royal Academy of Art w Hadze, która na stałe mieszka w Holandii, na wystawie zaprezentowała wykonane z trójwymiarowych tkanin pufy, poduszki i pledy z kolekcji Slumber oraz niezwykle dekoracyjne panele akustyczne pochodzące zarówno z oferty Casalis, jak i autorskiej kolekcji.

Wystawa "Aleksandra Gaca & Casalis - Przestrzeń w tkaninach" potrwa do 18 stycznia. Miejsce: Metaforma, ul. Lubelska 14. Kraków, budynek dawnej fabryki telefonów. Partnerzy: Casalis, Sanitec KOŁO, Belgijska Izba Gospodarcza, Chors.

Patronem wydarzenia jest "Design Alive".

Więcej: www.metaforma.pl, www.aleksandragaca.nl, www.casalis.be

Aleksandra Gaca była gościem krakowskiego studia. fot. Metaforma

Tkaniny Aleksandry Gacy można oglądać w Krakowie do 18 stycznia. fot. Metaforma

Wystawę zorganizowało studio Renaty Kalarus (pierwsza z prawej). fot. Metaforma