TALE OF TILES

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: TERZO PIANO

TURYN 6.1.2020

ARCHITEKTURA DESIGN RZECZY

Zamrożony w czasie i przestrzeni stoi i trwa pałac rodem z baśni. Jedyną ozdobą, ale i przejawem życia, są tu enigmatycznie zastygłe stworzenia. Nie ma ludzi, nie ma funkcji ani jednoznaczności. Czy napotkane zwierzęta są tylko uwiecznionym symbolem, czy mieszkańcami snu? Tłem i głównym bohaterem jest ceramika, z której gładkich wypukłości taniec światłocienia wydobywa nieoczekiwany błysk
Niepokojąca sceneria związku kultury i natury to dzieło studia Marcante-Testa, a nadrzędnym jego punktem jest ceramika „Dekorami”, zaprojektowana dla włoskiej marki Ceramica Vogue. Sesja „Tale of Tiles” w obiektywie Terzo Piano pokazuje ceramikę pokrywającą ściany niejednoznacznych, metafizycznych przestrzeni, gdzie płytki zajmują centralne miejsce.
tale_of_tiles_designalive (3)
Pojedyncza ściana zaaranżowana płytkami może stanowić główny akcent w przestrzeni. Strukturalna powierzchnia płytki aktywuje pamięć dotykową, która przynosi wspomnienia dekoracji i stylistyki czasów minionych.
tale_of_tiles_designalive (5)
Konstrukcja trójwymiarowych struktur w geometrycznym ujęciu przywodzi na myśl antyczne motywy w architekturze ze współczesnym akcentem. Kolekcja obejmuje trzy wzory o wymiarach 26 x 26 cm w kolorze niebieskim, zielonym, jedwabnym i białym. Uniwersalność wzorów sprawia, że płytki doskonale prezentują się tak we wnętrzach, jak i na fasadach budynków, nadając przestrzeniom eleganckiej wyjątkowości.
tale_of_tiles_designalive (2)
tale_of_tiles_designalive (6)
tale_of_tiles_designalive (1)