SZCZOTECZKA W PODRÓŻY

MAC

28.3.2011

RZECZY

Hiszpańskie studio kawamura-ganjavian zaprojektowało szczoteczkę do zębów bardzo przydatną m.in. w podróży. I zamiast wozić ze sobą osobno szczoteczkę i tubkę z pastą, dzięki hiszpańskiemu projektowi możemy mieć "dwa w jednym" - i szczoteczkę, i pastę.

Szczoteczka "Twist&Brush" powstała z myślą o współczesnych nomadach, czyli ludziach znajdujących się niemal w ciągłej podróży. A nieustanne wojaże zmuszają do pewnej "optymalizacji" - często w dobie podróży lotniczych jesteśmy zmuszani do ograniczania podróżnego "ładunku", więc pozbycie się choćby kilkunastu gramów w tej perspektywie ma duże znaczenie.

"Twist&Brush" jest wyposażona w szczoteczkę i pojemnik: te dwa elementy można od siebie oddzielić, do pojemnika zarazem możemy dopasować tubkę z pastą i wycisnąć odpowiednią ilość pasty. Później, korzystając z niej w podroży, z pojemnika wyciskamy za pomocą dozownika bezpośrednio na włosie szczotki potrzebną ilość pasty i możemy już zadbać o higienę zębów.

Aby skorzystać z hiszpańskiego wynalazku, trzeba mniej więcej wiedzieć ile będziemy przebywać poza domem tak aby umieścić w pojemniczku na pastę odpowiednią jej ilość.
W dozowniku można jednorazowo umieścić ok. 100 gramów pasty.

Na razie "Twist&Brush" nie trafił do produkcji, powstał jako pewien projekt koncepcyjny. Hiszpańskie studio zwraca uwagę na środowisko - dzięki takiemu wynalazkowi można by uniknąć wielu jednorazowych tubek z pastą, jakie wypełniają np. pokoje hotelowe.

Więcej: www.studio-kg.com

Szczoteczka "Twist&Brush" powstała z myślą o współczesnych nomadach. fot. ARC

W dozowniku można jednorazowo umieścić ok. 100 gramów pasty. fot. ARC