SYRENY Z TYTANA

TEKST: JULIA CIESZKO, ZDJĘCIA: JACEK KOŁODZIEJSKI

WARSZWA 9.1.2018

DESIGN MODA RZECZY

Sirène to nowa marka okularów, której twórcy postawili sobie za cel doskonałe rzemiosło oraz wprowadzenie najwyższej jakości materiałów i technologii. Do produkcji opraw użyto napylania tytanem – technologię stosowaną wcześniej do wzmacniania poszyć statków kosmicznych, dzięki której okulary są trwałe i hipoalergiczne.

Wykorzystanie włoskiego acetatu Mazzucchelli, produkowanego od 160 lat, to zaś ukłon w stronę najlepszych optycznych tradycji. Całość produkcji realizowana jest w Europie, a wszystkie okulary wykonano ręcznie.

Twórcy Sirène to miłośnicy sztuki, ludzie kultury i entuzjaści literatury. Nie przez przypadek nazwa zainspirowana jest tytułem książki Kurta Vonneguta Jr. „Syreny z tytana”. Marka nawiązuje do mody i historii wzornictwa. Widoczna jest dbałość o każdy detal zarówno w produkcie, jak i w samej komunikacji. Zwłaszcza zjawiskowa sesja fotograficzna autorstwa Jacka Kołodziejskiego daje poczucie spójności na każdym poziomie.

Najnowsza Cassini od Sirène to odważne połączenie metalowych detali z najwyższej jakości włoskim acetatem Mazzucchelli. Precyzyjnie dobrane materiały sprawiają, że kolekcja oddziałuje eleganckim i subtelnym wdziękiem. Nazwy poszczególnych modeli zostały nadane na cześć gwiazd i planet. Więcej na: www.sireneeyewear.com