SYMBIOZA BRYTYJSKIEGO SMAKU I PONADCZASOWEJ ELEGANCJI

TEKST: TWO, ZDJĘCIE: MATERIAŁY PRASOWE

LONDYN 12.10.2018

DESIGN RZECZY

CTO Lighting to symbioza brytyjskiego smaku i ponadczasowej elegancji. Marka, która zachowując łączność z tradycją, nie boi się sięgać po śmiałe rozwiązania i innowacyjne materiały.

CTO Lighting od dwóch dekad oferuje luksusowe oświetlenie, które zdobywa uznanie na całym świecie. Ta brytyjska marka, założona w roku 1997 przez Chrisa i Clare Turner, może się poszczycić rzemieślniczą produkcją lamp najwyższej jakości. O wyjątkowości projektów świadczy chociażby prestiż ich nabywców. CTO Lighting produkowała elementy oświetlenia dla David Collins Studio, Kelly Hoppen, Philippe Starka, Rosewood Hotels, Harrods, Gordon Ramsey Restaurants czy British Airways.

Dyrektorzy kreatywni marki, Chris i Clare Turner, współpracują z wiodącymi projektantami i designerami. Do realizacji swoich konceptów angażują elitarnych brytyjskich rzemieślników. Od początku swojej działalności stawiali na najwyższej klasy materiały, dążąc do osiągnięcia bezkompromisowej jakości. Już pierwsza kolekcja CTO Lighting z 1997 roku postawiła poprzeczkę niezwykle wysoko. Dzięki wiedzy obojga założycieli i pasji do projektowania, została doceniona przez takie brytyjskie marki, jak Habitat, The Conran Shop czy Heal's. W związku z rosnącym uznaniem, jakim cieszyło się oświetlenie oferowane przez CTO Lighting, twórcy marki zaczęli sięgać po coraz to bardziej ekskluzywne i oryginalne materiały, m.in. ręcznie wykończony mosiądz, szkło dmuchane ustami i kamień rzemieślniczy. Tym samym marka zyskała renomę w świecie twórców oświetlenia. Lampy od CTO Lighting trafiały do najbardziej prestiżowych wnętrz na świecie, za sprawą realizacji zamówień dla The Savoy Hotel, The Dorchester Londyn, St. Pancras Renaissance Hotel czy Chiltern Firehouse.

W ofercie marki znajdują się kinkiety, lampy wiszące, stojące, stołowe oraz akcesoria oświetleniowe. CTO Lighting proponuje niezwykle szeroką gamę produktów, od kształtów tradycyjnych i geometrycznych, poprzez projekty minimalistyczne, aż po koncepty zaskakujące swoją formą i materiałem. Na przykład podstawę lampy stołowej Eclipse tworzą metalowe, niezwykle cienkie obręcze, nadające jej lekkości i wdzięku – mimo użytego do jej produkcji mosiądzu. Nietypową propozycją jest kinkiet Triptyque, wykonany z trzech pionowych lamp, zawieszonych obok siebie niczym pochodnie.Z kolei Trico to jedna z propozycji wśród lamp stojących, które odpowiadają na gusta klasyczne i ponadczasowe. Projekt składa się bowiem z drewnianej, utrzymanej w ciepłym orzechowym brązie podstawy oraz beżowego abażuru w kształcie walca.

Kolekcje oświetlenia CTO Lighting są obecnie dystrybuowane na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy pojawiły się za sprawą Atelier Mesmetric - od jesieni 2017 roku są dostępne w showroomach w Warszawie i Trójmieście.

Więcej na: www.ctolighting.co.uk i www.mesmetric.com