STOLIKI JAK PTASIE KLATKI

MAC

16.4.2012

RZECZY

Brytyjskie Dare Studio, słynące ze wzorowej współpracy z rzemieślnikami inspiracji stara się szukać wszędzie. Projekty grupy to efekt poszukiwań m.in. w kaligrafii japońskiej. Jedna z bardziej wziętych propozycji Dare Studio - kolekcja Wire Group - nie powstałyby, gdyby nie analiza... wiktoriańskich klatek dla ptaków.

Bo w całej kolekcji podstawą stała się druciana konstrukcja, przypominająca dawne klatki, w których pomieszkiwały ptaki. Na kolekcję składają się trzy elementy: dwa stoliki w różnych rozmiarach oraz stołek. Blat stołu oraz siedziska zostały wykonane w dwóch wersjach: z drewna orzechowego bądź dębu.

Dare Studio jest obecne na rynku od ponad 10 lat - założone przez Seana Dare stara się od samego początku swoje nowoczesne projekty wiązać z doświadczeniem miejscowych rzemieślników, pracujących w brytyjskich manufakturach.

Kolekcja Wire Group jest dostępna w sprzedaży: Wire Coffe Table kosztuje ok. 700 funtów, za Wire Tall Side Table zapłacimy ok. 550 funtów, z kolei Wire Stool / Small Table to wydatek ok. 500 funtów.

Więcej: www.darestudio.co.uk

Kolekcja Wire Group. fot. Materiały prasowe

Inspiracją dla kolekcji stały się klatki dla ptaków. fot. Materiały prasowe