SIEDZISKO Z NIEWIELKIEJ STOCZNI

MM

1.8.2012

RZECZY

BCXSY to holenderskie studio, które tworzą Boaz Cohen i Sayaki Yamamoto. Zapewne grupę dobrze pamiętają wszyscy ci, którzy w zeszłym roku odwiedzili Design Łódź Festiwal, gdzie duet przygotował jedną z głównych festiwalowych ekspozycji - Neo Farm.

BCXSY nie ustają w poszukiwaniach, niedawno zaprezentowali nowy projekt powstający w cyklu „Origin part”. Najnowsza, trzecia jego odsłona nosi nazwę "Origin part III: Contrast". To kolejna wędrówka w poszukiwaniu tradycyjnych rzemiosł i technik, wywodzących się z różnych środowisk i sposobów wytwarzania. Po wcześniejszych doświadczeniach (m.in. japońskich) tym razem twórcy zainspirowali się Meitheal Mara, działającym w Cork City centrum edukacyjnym i zarazem organizacją charytatywną, która stara się ocalić kunszt tradycyjnego irlandzkiego szkutnictwa.

Z tej współpracy, poszukiwania inspiracji i wzajemnych wpływów powstało kilka obiektów, a wśród nich charakterystyczne siedzisko. - Zasadą numer jeden panującą w stoczni jest to, że nigdy nie masz wystarczająco dużo zacisków - przekonują Boaz Cohen i Sayaki Yamamoto.

Wykorzystując tą wiedzę stworzyli obiekt, który powstaje poprzez łączenie ze sobą sklejek, pozbawionych zewnętrznej warstw a następnie integrowany ze sobą w sposób, jaki zaobserwowali w pracy irlandzkich rzemieślników.

Górna część jest zakleszczona w dwóch pionowych sklejkach. Wszystkie elementy służące do powstania przedmiotów w cyklu "Origin part III" pochodzą z naturalnych, lokalnych źródeł, hołdujących zasadzie zrównoważonego rozwoju. Siedzisko kosztuje ok. 200 euro.

Więcej: www.bcxsy.com

Nowy projekt grupy BCXSY. fot. Materiały prasowe

Siedzisko powstało ze sklejek. fot. Materiały prasowe

BCXSY wraz z nowym projektem "Origin part III: Contrast". fot. Materiały prasowe