W przyszłości samochody wyprodukowane przez Audi na życzenie użytkownika samoczynnie znajdą najbliższe wolne miejsce parkingowe. fot. Materiały prasowe

SAMOCHÓD SAM ZNAJDZIE WOLNY PARKING

MAC

LAS VEGAS 27.2.2013

RZECZY STYL ŻYCIA

Zaprezentowany na początku roku system zdalnego parkowania zdobył uznanie u amerykańskich ekspertów, zajmujących się branżą samochodową. Poszukiwania nowych rozwiązań docenili zarówno dziennikarze czasopisma "Popular Science", jak i eksperci związani z siecią mediów specjalistycznych "The Verge".

Nowe pomysły koncern Audi pokazał podczas tegorocznej edycji targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Nagrodami wyróżniono system zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych. To oznacza, że w przyszłości samochody wyprodukowane przez Audi na życzenie użytkownika samoczynnie znajdą najbliższe wolne miejsce parkingowe. - Nasze technologie odciążają kierowcę i pozwalają zaoszczędzić czas - wyjaśnia Ricky Hudi z Biura Rozwoju Audi.

Systemowi zdalnego sterowania, najważniejszej dla Audi nowości pokazywanej w Las Vegas, czasopismo "Popular Science" przyznało tytuł "produktu przyszłości".

Ten pomysł znalazł także uznanie u ekspertów "The Verge", którzy uznali go za „najlepsze rozwiązanie techniki motoryzacyjnej” pokazane na tegorocznych targach CES. - Przyznane tytuły wyrażają uznanie dla prowadzonych przez nas prac rozwojowych i pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze - dodaje Hudi.

Praca nad projektem wkracza w decydującą fazę - jeden z parkingów wielopoziomowych w Ingolstadt jest wyposażany we wszelkie niezbędne urządzenia techniczne. Być może w niedalekiej przyszłości wystarczy aktywacja systemu na smartfonie, aby samochód parkował pojazd.

Projekt o którym pisaliśmy w tekście "Czy jedzie z nami pilot" właśnie wchodzi w fazę realizacji. W tych dniach Audi wyposaża jeden z wielopoziomowych parkingów w Ingolstadt w konieczne urządzenia techniczne. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, samochody marki Audi mogą samoczynnie parkować i wyjeżdżać z parkingów wielopoziomowych i podziemnych. Za pomocą aplikacji na swoim smartfonie, kierowca aktywuje odpowiednią funkcję systemu.

Więcej: www.audi.com