ROTA STACKA, CZYLI STOŁEK-DONICZKAMAC, TWO, KORESPONDENCJA Z LONDYNU

24.10.2011

RZECZY

Stołek dostępny w wielu kolorach to nowy projekt Michaela Marriota, zaprezentowany podczas tegorocznej edycji London Design Festiwalu. Wielu gości festiwalu jego nowy pomysł przyjęło z entuzjazmem.

Rota Stacka to prosty mebel - wygląda trochę jak do góry dnem odwrócona doniczka z tworzywa sztucznego. Z jednej strony to mebel niezwykle lekki, z drugiej nie pozbawiony ducha elegancji. Siedzisko powstało w całości z polietylenu podlegającego w całości recyklingowi. W dodatku stołek daje się łatwo sztaplować, czyli nakładać jeden na drugi - dzięki czemu nawet większą ilość siedzisk możemy łatwo transportować i magazynować na małej sprzestrzeni.

Znany brytyjski dizajner Michael Marriott (ur. 1963) pracuje w wielu przestrzeniach projektowych, od czasu do czasu jest też kuratorem wystaw. Rota Stacka wyraża jedno z jego projektowych pragnień, by tworzyć meble prawdziwie nowoczesne poprzez, jak sam przyznawał, "uczciwe i właściwe wykorzystanie materiałów, procesów oraz funkcji".

Stołek jest dostępny w kilku kolorach, min. szarym , pomarańczowym, ciemnozielonym i bordowym. Kosztuje od 60 funtów. Projekt powstał dla Design Department Store w Londynie.

Więcej: www.michaelmarriott.com, www.designdepartmentstore.com

Projekt powstał dla Design Department Store w Londynie. fot. Wojciech Trzcionka

Jeden stołek kosztuje od 60 funtów. fot. Wojciech Trzcionka

Stołek daje się łatwo sztaplować, czyli nakładać jeden na drugi. fot. Wojciech Trzcionka