PRIDE AND GLORY W KRAKOWIE

MAR, ZDJĘCIA: HANNA DŁUGOSZ

KRAKÓW 6.8.2013

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Krakowska dzielnica Zabłocie ma długą, przemysłową tradycję. Dziś jest znana przede wszystkim z funkcjonującego od kilkunastu miesięcy Muzeum Sztuki Współczesnej. Poprzemysłowy klimat przyciąga także firmy - swoją siedzibę ma tu Pride And Glory Interactive.

Przemysł w dzielnicy rozwijał się od XIX wieku, działały m.in. zakłady materiałów budowlanych, fabryka materiałów emaliowanych należąca do Oskara Schindlera czy zakłady Telpod. Impulsem do ponownego ożywienia Zabłocia okazała się budowa MOCAK-u, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej.

Sceneria dzielnicy spodobała się również firmie Pride And Glory Interactive, która nową siedzibę stworzyła w dawnej fabryce kabli.

- Powierzchnię 800 mkw. tworzą głownie otwarte przestrzenie, nie brakuje tutaj jednak sal konferencyjnych . Założeniem projektowym było zachowanie klimatu fabryki, z drugiej strony zaś ocieplenie otoczenia elementami swojskimi. Wnętrze wyposażono takimi elementami jak regały na nagrody zbudowane z drabin, stolarka w salach konferencyjnych zainspirowana została detalami wziętymi ze stodoły; regały, recepcja i część stolików zostały wykonane z desek otrzymanych z rozbiórki 100-letniego domu jednego z właścicieli agencji - przyznają twórcy z Morpho Studio, autorzy projektu.

Częścią siedziby, która ma integrować pracowników jest otwarta kuchnia oraz jadalnia.

Poprzemysłowa przestrzeń okazują się być doskonały tłem dla oryginalnych mebli i dodatków, przełamujących surowość otoczenia i dodających walorów wnętrzu.

Więcej: www.morphostudio.pl