POZNAJCIE, OTO MANNEQUIN!

TEKST PROMOCYJNY

NOWY SĄCZ 24.11.2014

DESIGN RZECZY

Nowoczesne wnętrza nie muszą przypominać bezdusznego laboratorium, gdzie paleta kolorów ograniczona jest do czerni, bieli i szarości. Projektanci wnętrz coraz częściej wprowadzają do surowych, loftowych pomieszczeń kolorowe dodatki  i tapicerowane meble. Dzięki nim we wnętrzach zapanuje przytulniejsza, milsza domownikom atmosfera.

We współczesnym designie oprócz funkcjonalności projektu liczy się swoboda i wyobraźnia. Co by było, gdyby krzesło zmieniało tapicerkę zgodnie z upodobaniami domowników?

To pytanie zadali sobie projektanci WertelOberfell podczas pracy nad siedziskiem dla polskiej marki IKER. Priorytetem dla designerów stała się możliwość zmiany zewnętrznej powłoki krzesła oraz dostosowywania wyglądu mebla do indywidualnych zapotrzebowań użytkownika. W efekcie powstało krzesło Mannequin – komfortowy, nowoczesny mebel, który można "ubrać" w jeden z jedenastu kolorów tkaniny (niezwykle wytrzymałej i odpornej na zabrudzenia) – od bezpiecznej, uniwersalnej bieli po charakterystyczny amarant i  modny turkus. Możliwy jest także wybór rodzaju pikowania tapicerki – spokojne porzeczne pasy, jodełka, a może oryginalnie rozmieszczone trójkąty?

Krzesło Mannequin dostępne jest w trzech rodzajach stelaży. Drewniane owalne nogi wykonane z naturalnego drewna bukowego świetnie sprawdzają się we wnętrzach, gdzie pojawiają się elementy w stylu vintage. Metalowe, malowane proszkowo stelaże to rozwiązanie dla minimalistów oraz amatorów oszczędnych rozwiązań.

Ogromna różnorodność wykończeń krzesła Mannequin sprawia, że wybór tego jedynego, w określonym kolorze, z konkretnym przeszyciem tapicerki i na jednym z trzech stelaży nie jest prosty! Dlatego, zarówno autorzy projektu  WertelOberfell, jak i styliści współpracujący z firmą IKER proponują komponowanie różnych kolorów, stelaży i tapicerek w ramach jednego wnętrza.

Więcej: www.iker.com.pl i www.ikershop.com

mannequin0 mannequin1 mannequin2 mannequin3 mannequin4