PÓŁKI PERSONALNE

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 17.7.2015

DESIGN RZECZY

Interakcja, modyfikacja, modułowość to coraz częściej proponowane rozwiązania. Taki jest również system półek Join&Joy projektu Łukasza Paszkowskiego nagrodzony w konkursie w Young Design 2015 Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Łukasz Paszkowski to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na swoim koncie ma już wyróżnienie Red Dot 2013 za okap Illumia wykonany dla marki Ciarko. Teraz projektant wzornictwa i komunikacji wizualnej został laureatem konkursu Young Design 2015.

Zwycięski projekt to półki Join&Joy. Modułowy system to elastyczne rozwiązania dla wnętrz. Prostota wprowadzonych rozwiązań zapewnia nieskomplikowany montaż. Ważny jest również aspekt ekologiczny - obiekt łatwo transportować, a jego produkcja generuje małą ilość odpadów. Z kolei interakcja, a co za tym idzie możliwość personalizacji daje poczucie unikatowości mebla. Dwuelementowa konstrukcja pozwala na proste rozbudowanie półek - zarówno pod względem układu, jak i kolorystyki.

Konkurs Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Organizuje go Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W tegorocznej, ósmej już edycji, uczestniczyło 45 obiecujących projektantów młodego pokolenia.

Więcej na: www.iwp.com.pl,www.lukaszpaszkowski.pl