POLIGON: UKOCHANE, FALOWANE SIEDZISKO

MAC

22.3.2011

BEZ KATEGORII

Dziś w naszym poligonie testujemy siedzisko, stworzone przez młodą grupę projektową z Pomorza - Tabandę. Ich Falon, choć może przypominać nieco gadżet, jest bardzo wygodnym i pomysłowym stołkiem. Przekonały się o tym m.in. uczestniczki naszego poligonu, czyli Magdalena Jackowska z RMF Classic oraz Ewa Trzcionka, wydawca portalu Designalive.pl.

- Falon to bardzo praktyczne siedzisko, które już zostało ukochane przez naszych gości. Stołek znajduje się bowiem w odnowionej klubokawiarni Presso w Cieszynie - mówi Ewa Trzcionka.

Stołek wygląda jak kostka, z podłużnymi dziurkami, w których można coś umieścić. - Jest wykonany ze sklejki, dosyć lekki, z charakterystycznym wgłębieniem, falą, na której po prostu się siada - opowiada Magdalena Jackowska. Stołek w kształcie kostki jest niewielki, i doskonale sprawdza się zarówno w większych przestrzeniach jak i kameralnych wnętrzach.

Falon to projekt grupy Tabanda, którą tworzy trójka absolwentów wydziału architektury Politechniki Gdańskiej: Małgorzata Malinowska, Filip Ludka i Tomasz Kempa. Młodzi projektanci postanowili wykorzystać sklejkę, materiał, który po latach znów powraca do łask i staje się coraz modniejszy. - Stołek tworzą wycięte ze sklejki kwadraty, które w środku mają otwór, i są ułożone do siebie prostopadle. Przez wycięcie dziury w kwadratach i zarazem w całej konstrukcji można sobie świetnie schować czasopisma czy inne podręczne przedmioty - przyznaje Ewa Trzcionka.

Falon powstaje w manufakturze, poszczególne elementy są ręcznie wykańczane. Co również ważne dla jego użytkowników - jego powierzchnie są bardzo gładkie, dlatego też są łatwe w utrzymaniu czystości.

Za stołek Falon zapłacimy o 650 zł. Więcej: www.tabanda.pl

POSŁUCHAJ NASZEGO POLIGONU:

Stołek Falon w kobiecym teście. Na zdjęciu Magdalena Jackowska (z lewej) z RMF Classic oraz Ewa Trzcionka, wydawca portalu Designalive.pl. fot. Wojciech Trzcionka

- I ładny, i wygodny - oceniają stołek Tabandy dziennikarki. fot. Wojciech Trzcionka

Za stołek Falon zapłacimy o 650 zł. fot. Wojciech Trzcionka