POBUDKA MOŻE BYĆ PRZYJEMNA

MAC

29.11.2011

RZECZY

Jeden z nowych projektów koreańskiego twórcy Kihyun Kima to propozycja dla osób, które nie lubią być budzone o poranku szorstkim i ostrym dźwiękiem dzwonka. Jego nowy pomysł pod nazwą Alternative Alarm oczarował już publiczność podczas kilku tegorocznych festiwali designu.

Pomysł Koreańczyka jest bardzo prosty. Do klasycznego budzika, czerpiącego energię elektryczną z tradycyjnego źródła, czyli gniazdka w ścianie, postanowił dołączyć dodatkowe gniazdo. Dzięki takiemu rozwiązaniu budzić przestaje być "samotną wyspą", odpowiadającą za wyrywanie ze snu swojego właściciela. Skonfigurowanie budzika oraz znajdującego się w nim gniazda sprawia, że budzić nie muszą nas już wściekłe dźwięki alarmu. A w zamian można uruchomić inne zmysły. Czyż nie byłoby czymś przyjemnym, gdyby przebudzenie dokonywało się dzięki unoszącemu się z kuchni zapachu parzonej kawy - a taka możliwość istnieje w chwili, gdy wykorzystamy Alternative Alarm, stworzony przez Koreańczyka, bo skonfigurowanie z alarmem pozwala na uruchomienie urządzeń elektrycznych znajdujących się w pobliżu.

Kihyun Kim jest tegorocznym absolwentem Royal Collage of Art. Pracował już dla kilku firm, projektuje głównie dla przemysłu (m.in. meble).

Alternatywny budzik nie został na razie wdrożony do produkcji.

Więcej: www.kihyunkimdesign.com

Alternatywny budzik Kihyun Kima. fot. Materiały prasowe

Alarm można konfigurować z innymi urządzeniami. fot. Materiały prasowe

Na razie projekt nie został wdrożony do produkcji. fot. Materiały prasowe