PIOTR KUCHCIŃSKI NA CAŁEGO. NA ARENIE DESIGN

MAN


POZNAŃ 27.2.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY WYDARZENIA

To już poznańska tradycja, że w czasie Areny Design publiczność ma szansę zobaczyć, zgromadzone w jednym miejscu, najbardziej reprezentatywne projekty Designera Roku, czyli laureata nagrody przyznawanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Wciąż panującym, od jesieni zeszłego roku, Designerem Roku jest Piotr Kuchciński (ur. 1968). To jeden z najbardziej cenionych polskich twórców, regularnie współpracujący z czołówką polskich producentów. Na aspekt współpracy projektanta z przedsiębiorcą w przypadku Kuchcińskiego zwracała już uwagę kapituła przyznająca tytuł. - Najlepsze meble Piotra Kuchcińskiego są dopasowane do potrzeb polskiego rynku i globalnych odbiorców, świetnie sprzedają się w Polsce i na świecie, wpadają w oko, podobają się i ekspertom designu i zwykłym ludziom, którzy szukają na rynku dobrej kanapy czy ładnego i ergonomicznego krzesła - deklarują organizatorzy wystawy, którą będzie można oglądać w pierwszych dniach marca w Poznaniu.

Kuchciński z wykształcenia jest inżynierem architektem, absolwentem Politechniki Poznańskiej. Początek jego zawodowej drogi wiąże się z pracą w jednym z wielkopolskich biur architektonicznych, gdzie przygotowywał zarówno projekty osiedli mieszkaniowych jak, i obiektów użyteczności publicznej. Zajmował się również projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową. Dopiero później trafił do firm meblarskich, z którymi do dziś pracuje z powodzeniem. Regularnie projektuje dla takich marek jak: Noti, Balma, PROFIm czy Meble Vox.

Na wystawie zobaczymy więc część realizacji dla tych marek, wśród nich m.in. sofy Tritos czy Bloc, meble gabinetowe Xeon, zestaw mebli 4You dla Mebli Vox czy fotel Fan dla PROFIm.

Poznańska Arena Design odbędzie się w dniach od 5 do 8 marca. "Design Alive" jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.arenadesign.pl, www.piotrkuchcinski.pl

Fotel Mula powstały dla marki Noti. fot. Materiały prasowe

Zestaw mebli 4You stworzony dla Meble Vox. fot. Materiały prasowe

Sofka Fan dla PROFIm. fot. Materiały prasowe