Piotr Kuchciński na całego. Na Arenie Design

Poznań | MAN


27 lutego 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy | Wydarzenia |

To już poznańska tradycja, że w czasie Areny Design publiczność ma szansę zobaczyć, zgromadzone w jednym miejscu, najbardziej reprezentatywne projekty Designera Roku, czyli laureata nagrody przyznawanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

To już poznańska tradycja, że w czasie Areny Design publiczność ma szansę zobaczyć, zgromadzone w jednym miejscu, najbardziej reprezentatywne projekty Designera Roku, czyli laureata nagrody przyznawanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Wciąż panującym, od jesieni zeszłego roku, Designerem Roku jest Piotr Kuchciński (ur. 1968). To jeden z najbardziej cenionych polskich twórców, regularnie współpracujący z czołówką polskich producentów. Na aspekt współpracy projektanta z przedsiębiorcą w przypadku Kuchcińskiego zwracała już uwagę kapituła przyznająca tytuł. – Najlepsze meble Piotra Kuchcińskiego są dopasowane do potrzeb polskiego rynku i globalnych odbiorców, świetnie sprzedają się w Polsce i na świecie, wpadają w oko, podobają się i ekspertom designu i zwykłym ludziom, którzy szukają na rynku dobrej kanapy czy ładnego i ergonomicznego krzesła – deklarują organizatorzy wystawy, którą będzie można oglądać w pierwszych dniach marca w Poznaniu.

Kuchciński z wykształcenia jest inżynierem architektem, absolwentem Politechniki Poznańskiej. Początek jego zawodowej drogi wiąże się z pracą w jednym z wielkopolskich biur architektonicznych, gdzie przygotowywał zarówno projekty osiedli mieszkaniowych jak, i obiektów użyteczności publicznej. Zajmował się również projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową. Dopiero później trafił do firm meblarskich, z którymi do dziś pracuje z powodzeniem. Regularnie projektuje dla takich marek jak: Noti, Balma, PROFIm czy Meble Vox.

Na wystawie zobaczymy więc część realizacji dla tych marek, wśród nich m.in. sofy Tritos czy Bloc, meble gabinetowe Xeon, zestaw mebli 4You dla Mebli Vox czy fotel Fan dla PROFIm.

Poznańska Arena Design odbędzie się w dniach od 5 do 8 marca. „Design Alive” jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.arenadesign.pl, www.piotrkuchcinski.pl

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Kierunek: sztuka!

Warszawa | 1 października 2020

Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!

Najciekawsze nowe miejsca w Polsce, które koniecznie musicie odwiedzić

Miejsca ze smakiem

Warszawa | 16 września 2020

Najciekawsze nowe miejsca w Polsce, które koniecznie musicie odwiedzić

Balcerkiewiczowie. Rodzina, która postawiła na design

Po swojemu

Tarnowo Podgórne | 23 sierpnia 2020

Balcerkiewiczowie. Rodzina, która postanowiła na design

Nowości Noti. Do domu, biura i baru

Nowości od Noti

Poznań | 22 czerwca 2020

Fotele Shieldon proj. Tomka Rygalika i stołki Belem od Piotra Kuchcińskiego