Pasta miasta. Miejska oranżeria

Pasta miasta to nowe miejsce na restauracyjnej mapie Trójmiasta. Gdyński lokal zaprojektowało studio Turbo Pauliny Kisiel. Restauracja mieści się przy miejskim deptaku, ulicy Świętojańskiej.

Remont lokalu rozpoczęto od odsłonięcia oryginalnych ścian oraz przywrócenia pierwotnego podziału pomieszczenia mocno zmienionego pozostałościami po znajdującym się tutaj wcześniej banku i butiku odzieżowym. Dzięki temu miejsce stało się bardziej przestronne a wewnątrz powstała otwarta, przyjazna przestrzeń o powierzchni ponad 90 m kw. Oczyszczono także wysokie okna wystawowe, które zapowiadają miejski styl wnętrza i zachęcają do zajrzenia do środka.

Wchodząc do restauracji trudno nie zauważyć wielkiej, przeszklonej witryny odsłaniającej tajemnice przygotowanych tu posiłków. Kuchnia to serce całego lokalu. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, by z każdej jego części można było przyglądać się całemu procesowi powstawania głównych pozycji karty dań – makaronów. Pasty wytwarzane są na miejscu a do ich wyrobu używana jest m.in. specjalna mąka z pszenicy durum. Każdy kształt to osobny przepis. Wszystko można zobaczyć na własne oczy w otwartej kuchni.

Główna sala została wykonana z niezwykłą dbałością o detale wprost nawiązujące do stylistyki włoskich knajp i restauracji. Znaleźć można tu typowe zdobione żeliwne nogi stołów czy frezowania. W części jadalnianej uwagę przyciągają podwieszone pod sufitem kosze wypełnione misami tonącymi w zieleni. Dzięki obecności roślin zdyscyplinowane wnętrze lokalu nabiera miękkości. Napięcie pomiędzy klasycznym włoskim stylem i surowością szklanej witryny, metalowych wzmocnień ścian i podciągów zanika dzięki zastosowaniu naturalnego dębowego drewna jako wykończenia krzeseł i blatów. Delikatne szklane lampy dopełniają wystrój tworząc niepowtarzalny klimat miejskiej oranżerii.

Więcej na: www: pastamiasta.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Stan Surowy

Stan Surowy

Warszawa | 30 sierpnia 2018

Stołeczny gastrobar studia Ggrupa projektowa.

Ta Recepcja jest dla wszystkich

Recepcja

Wrocław | 17 lipca 2018

Nowy lokal, którego gospodarzem jest Strefa Kultury Wrocław.

Lasagneria

Lasagneria

Praga | 1 czerwca 2018

Lasagneria - taką nazwę nosi nowy lokal w czeskiej Pradze.

Kraft. W przestrzeniach dawnej kuźni

Kraft

Radom | 30 stycznia 2018

W przestrzeniach dawnej kuźni.

M15. Stylowa restauracja z widokiem na Bałtyk

Mamuszki 15

Sopot | 5 listopada 2017

M15. Nowoczesne, geometryczne wnętrze pełne klasy.