NOWE PISMO OBRAZKOWE

DL

17.9.2012

RZECZY

Zamiast liter na ekranie pojawia się wzór. Kwiaty nakładają się na siebie i przenikają kolorami. Przypadkowy obserwator nie jest w stanie odczytać, co ukrywa barwny rysunek.

Pochodzący z Korei Południoiwej, a mieszkający obecnie w Sztokholmie grafik Kyuhyung Cho stworzył piktograficzne kroje pisma Geometry, Creatures i Garden. Każdy tekst zamienić można w kwiaty, zwierzęta, czy przeróżne monochromatyczne lub kolorowe wzory.

- Chciałem pozwolić, by tekst przenikał do naszego życia. Pewnej znajomej zapisałem tym alfabetem słowa jej ulubionego wiersza i wydrukowałem na jedwabnej apaszce - mówi "Design Alive" Kyuhyung Cho.

Kroje pisma wzbudziły ogromne zainteresowanie podczas największych festiwali designu w Londynie i Mediolanie. Dla "Design Alive" Koreańczyk, na podstawie pisma Geometry, stworzył ilustrację, którą publikujemy w najnowszym, czwartym numerze kwartalnika.

Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Więcej na: www.kyuhyungcho.com


Dzięki krojom Geometry, Creatures i Garden dowolny tekst może zamienić kwiaty, zwierzęta, czy przeróżne monochromatyczne lub kolorowe wzory. fot. Kyuhyung Cho

Dla "Design Alive" Koreańczyk, na podstawie pisma Geometry, stworzył ilustrację, którą publikujemy w najnowszym, czwartym numerze kwartalnika. fot. Kyuhyung Cho

Kyuhyung Cho pochodzi z Korei Południoiwej. fot. Wojciech Trzcionka